Δόξα Δράμας – Άρης Αβάτου: Φιλική νίκη με καρέ τερμάτων για τους Μαυραετούς

Την φιλική νίκη με 4-0 πέτυχε η Δόξα Δράμας με αντίπαλο τον Άρη Αβάτου σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο φιλόξενο γήπεδο της Πετρούσας.

Ο κ. Παπαναγιώτου παρέταξε την ομάδα με αρκετές αλλαγές κυρίως στην επίθεση, με τους μαυραετούς να πετυχαίνουν απο 2 τέρματα σε κάθε ημίχρονο.

Στο 12′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με θεαματικό ψαλιδάκι του Παπαϊωάννου μετά απο κόρνερ του Οικονομίδη για το 1-0.

Στην συνέχεια οι Μαυραετοί συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και στο 33′ οι Μαυραετοί διπλασίασαν τα τέρματα τους μδδ τον Μπλιό να κάνει το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η Δόξα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ατανάσοβ, με τον Κόντο που πέρασε στο β’ μέρος να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 3-0.

Στο 88′ ο Χατζηδημητρίου έκανε το 4-0 το οποίο και ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.