A.O. Προσοτσάνης – Γ.Σ. Ίκαροι Σερρών 62-70 : Ήττα στις λεπτομέρειες για την Προσοτσάνη

την φετινή χρονιά.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η Προσοτσάνη μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με σκορ 9-2 στα πρώτα λεπτά …έχοντας την φοβερή συμπαράσταση των ‘’ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ’’
που με τις φωνές , τα τύμπανα , τα καπνογόνα (!!) μετέτρεψαν το κλειστό γυμναστήριο
σε ποδοσφαιρικό γήπεδο .. παρασύροντας
την ομάδα μας στον ενθουσιασμό.
Η πρώτη περίοδος έληξε με σκορ 21-20
με τους Σερραίους που φέτος παρουσιάζονται ενισχυμένοι μετά και την συνένωση
που έγινε με τον Ίκαρο και με αιχμή του δόρατος τον ασταμάτητο για μια ακόμη φορά Ασημάκη ο οποίος σταμάτησε στους 23 π. κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ομάδες
ήταν κοντά στο σκορ
με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν
στην ανάπαυλα προηγούμενοι με σκορ 34-35…
Στην επανάληψη η ομάδα της Προσοτσάνης αν και έμεινε πίσω στο σκορ με 15 πόντους εντούτοις παίζοντας ψυχωμένα κατάφερε
να φέρει το ματς στο τρίποντο με την λήξη της τρίτης περιόδου (53-56) σκορπώντας τον ενθουσιασμό στους φιλάθλους της!