Μαχητές -ΚΑΟΔ 81-74: Πλήρωσε το κακό πρώτο δεκάλεπτο η Δραμινή ομάδα

Την ήττα με 81-74 δέχτηκε εχθές ο Κ.Α.Ο.Δ. από τους Μαχητές εκτός έδρας, σε ένα παιχνίδι που η Δραμινή ομάδα πλήρωσε το κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με 27-6 και πριν πάρει μπρος το σύνολο του κ. Γρηγοριάδη βρέθηκε στην αρχή της δεύτερης περιόδου να χάνει 30-6.

Κάπου εκεί οι πράσινοί ανέβασαν την απόδοση τους έπαιξαν με μεγαλύτερη προσήλωσε και μείωσαν το σκορ με το 46-31 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΚΑΟΔ ήταν ανταγωνιστικός και έδειξε ότι μπορεί να να ανατρέψει το σκορ κάνοντας το 64-55.

Στην 4η και τελευταία περίοδο η ομάδα του κ. Γρηγοριάδη προσπάθησε αλλα δεν τα κατάφερε με το 81-74 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.