Κ.Α.Ο.Χ. – Κ.Α.Ο.Δ. 78-83: Σημαντικό διπλό πριν το ντέρμπι με Γ.Α.Σ. Κομοτηνής

Την νίκη με 78-83 πέτυχε ο Κ.Α.Ο. Δράμας  απέναντι στον Κ.Α.Ο. Χαλκιδικής σε ένα παιχνίδι που στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης η Δραμινή ομάδα είχε διψήφια διαφορά πόντων, με την ομάδα της Χαλκιδικής να επιστρέφει στο παιχνίδι στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, όμως ο Κ.Α.Ο.Δ. βρήκε λύσεις και έφτασε στην νίκη.

Στην πρώτη περίοδο μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι ο Κ.Α.Ο.Δ. ήταν αρκετά εύστοχος και κατάφερε να πετύχει 28 πόντους, με το 21-28 να είναι το σκορ της πρώτης περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. διόρθωσε και την άμυνα του και συνέχισε το καλό του παιχνίδι επιθετικά πετυχαίνοντας 21 πόντους δεχόμενος μόλις 13, για το 34-52 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κ.Α.Ο. Χαλκιδικής προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι και να πιέσει τον Κ.Α.Ο.Δ. με την Δραμινή ομάδα να παίζει συγκεντρωμένα στα τελευταία λεπτά με αποτέλεσμα να φτάσει σε μια δύσκολη νίκη και να πιάσει την πρώτη θέση πριν το παιχνίδι με τον Γ.Α.Σ. Κομοτηνής στο Δ. Κραχτίδης την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου.