ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Δράμας 65-52: Πλήρωσε το κακό δεύτερο ημίχρονο και την αναποτελεσματικότητα στην επίθεση
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/10/Untitled-1-1-1024x593.jpg)
Την ήττα με 65-52 γνώρισε ο Κ.Α.Ο.Δ. στην Κομοτηνή με αντίπαλο τον τοπικό Γ.Α.Σ. σε ένα παιχνίδι που οι Δραμινοί παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο β’ μέρος δεν κατάφερε η ομάδα να μείνει στα ίδια υψηλά στάνταρ απόδοσης.
Στο παιχνίδι μπήκε καλύτερα ο Κ.Α.Ο.Δ. και πέτυχε εύκολους πόντους με Μπέσσα, Μαραβέγια και Νίκο Παπαδόπουλο.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/10/395274854_346259771268174_5940232328781507343_n-1024x683.jpg)
Μετά τα πρώτα 6’ αγωνιστικά λεπτά οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση και έκαναν το 15-14 το οποίο και ήταν το σκορ της πρώτης περιόδου.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γ.Α.Σ. συνέχισε να έχει την υπεροχή μέχρι τα μέσα του δεκαλέπτου εκεί που ο Κ.Α.Ο.Δ. έκανε την αντεπίθεση του με το ημίχρονο να κλείνει 33-30.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κ.Α.Ο.Δ. μπήκε καλύτερα και πήρε κεφάλι στο σκορ για το 34-36, ενώ 4 λεπτά πριν τελειώσει η Τρίτη περίοδος το σκορ ήταν ισόπαλο 39-39.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/10/395198534_346259701268181_8170057789058554644_n-1024x683.jpg)
Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι πράσινοι έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους δίνοντας την ευκαιρία στον Γ.Α.Σ Κομοτηνής να πάρει πάλι διαφορά με το δεκάλεπτο να κλείνει 48-39.
Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. συνέχισε το κακό του πρόσωπο και 4 λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά 20 πόντους για το 61-41.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/10/395214430_346259897934828_8439003079307637716_n-1024x683.jpg)
Κάπου εκεί οι παίκτες του Νίκου Γρηγοριάδη έκαναν την αντεπίθεση τους, όμως ήταν αργά για το τελικό 65-52.
Τα στοιχεία του αγώνα:
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/10/Σάρωση_20231020.png)
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Δράμας 65-52
Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Κωνής, Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 15-14, 33-30, 48-39, 65-52
ΓΑΣ Κομοτηνή: Σιγκούνας 15, Αρχιμανδρίτης 6, Χριστοδούλου 5, Περρής 13 (1), Ναλμπάντης 7 (2), Αβδάλας 8 (2), Μπίλιος, Δρέλλας 8, Φιλοξενίδης, Κάφφκε 3.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/10/395222150_346256217935196_4785403564307634081_n-1024x683.jpg)
ΚΑΟ Δράμας: Μαραβέγιας 13 (2), Ρουμπιέρα 11 (3), Γρίψιος 2, Παπαδόπουλος 12, Μπέσσας 7 (1), Γεωργίου, Μπρουκς 5 (1), Γρηγοριάδης, Στεφανίδης 2, Καραϊσκάκης.