ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64-63: Με τους Καβαργύρη, Κουμλέλη ο Αστέρας στην National League 2

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64-63

Κι

Σε ένα ΣΥ-ΓΚΛΟ-ΝΙ-ΣΤΙ-ΚΟ παιχνίδι η ομάδα μας πέτυχε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ με αντίπαλο τους ΙΚΑΡΟΥΣ ΣΕΡΡΩΝ στο ΚΑΤΑΜΕΣΤΟ Κλειστό των Ποταμουδίων!

Η ΝΙΚΗ αυτή οδηγεί την ομάδα μας και μαθηματικά στην κατάκτηση του ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ και την άνοδο στη NATIONAL LEAGUE 2!!!

Η επόμενη αγωνιστική με την ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΣΕΡΡΩΝ στην έδρα μας, το Σάββατο 26/04/24, θα έχει χαρακτήρα γιορτής αφού η ομάδα μας κατακτά το Πρωτάθλημα ανεξαρτήτως αποτελέσματος!

Το παιχνίδι με τους ΙΚΑΡΟΥΣ ήταν ντέρμπυ όπως αναμενόταν άλλωστε, με την ομάδα μας να ξεκινάει μουδιασμένα και να μένει πίσω στο σκορ ακόμα και με ΔΕΚΑ πόντους φτάνοντας στο -2 στο τέλος του ημιχρόνου μετά από Buzzer beater σουτ τριών πόντων των ΙΚΑΡΩΝ στο τελευταίο δευτερόλεπτο!(30-32)

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ με αποτέλεσμα καμία να μην μπορεί να πάρει διαφορά.

Η φάση του αγώνα έγινε στο τέλος του δευτέρου ημιχρόνου όπου η ομάδα μας προηγήθηκε με τρεις πόντους, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα, με τους ΙΚΑΡΟΥΣ να πετυχαίνουν πάλι buzzer beater σουτ τριών πόντων στην εκπνοή και να οδηγούν τον αγώνα στην παράταση!

Εκεί η ομάδα μας στερήθηκε την παρουσία δύο βασικών παιχτών μας(Κουμλέλη, Καβαργύρη) αλλά δεν πτοήθηκε και κατάφερε με ψυχραιμία και την βοήθεια του κόσμου που μετέτρεψε το Κλειστό σε <<καμίνι>> να πάρει τη νίκη με 64-63 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς!