Μπαράζ Γ’ Εθνικής: Πεντάσφαιρος ο Πετεινός | Κόλλησαν στο μηδέν Ορεστιάδα και Ευκαρπία | Αναβολή στον Βώλακα

Με την 5η αγωνιστική συνεχίστηκαν σήμερα τα μπαράζ για την άνοδο στην Γ’ Εθνική εκεί που πραγματοποιήθηκαν μόλις 2 αναμετρήσεις καθώς στον Βώλακα το παιχνίδι αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου. Ένα παιχνίδι στο οποίο ο διαιτητής δεν είχε την ψυχραιμία να περιμένει να στεγνώσει το γήπεδο καθώς το αποχετευτικό του γηπέδου του Βώλακα είναι εξελιγμένο και περίπου 30’ λεπτά μετα την καταιγίδα το γήπεδο είχε τραβήξει όλα σχεδόν τα νερά.

Στην αγωνιστική δράση, ο Άρης Πετεινού πέτυχε σπουδαία νίκη εντός έδρα με αντίπαλο τον Ορφέα Ελευθερούπολης με σκορ 5-1.

Η Ελευθερούπολη άνοιξε το σκορ με τον Τζαμπέγια στο 24’ με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 31’ με τον Παυλίδη με το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Πετεινός ήταν καταιγιστικός και βρήκε 4 τέρματα με τους:  Εφέντη στο 55’,  Μαλαδένης στο 89 ενώ  δύο τέρματα πέτυχε ο Μελισσόπουλος στο 47’ και στο 77’

Τέλος, ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ορέστη Ορεστιάδας και Νίκη Ευκαρπίας με 0-0.