Κύπελλο ΕΠΣ Δράμας: Κυπελλούχος ο Βώλακας για πρώτη φορά στην ιστορία του | Οι φωτογραφίες της αναμέτρησης
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/10/χορηγοί-6-1024x576.jpg)
Ο Βώλακας είναι ο Κυπελλούχος για φέτος αφού κατάφερε στα πέναλτι να κερδίσει τον Πανδραμαϊκό και να κατακτήσει το κύπελλο για πρώτη φορά στην ιστορία του. Μεγάλος πρωταγωνιστής του τελικού ήταν ο Βαγγέλης Παγκάκης που έβγαλε 3 πέναλτι και αντικατέστησε τον Μιχαηλίδη στο 118′ με στόχο να βοηθήσει τον Βώλακα στα πέναλτι, που και τα κατάφερε.
Αρκετά παράπονα απο την διαιτησία της αναμέτρησης είχε ο Πανδραμαϊκός καθώς δεν του καταλογίστηκε πέναλτι σύμφωνα με την πλευρά των βυσσινί στο β μέρος σε πέσιμο του Παυλίδη εντός περιοχής.
Στην παράταση δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα πέναλτι με τον Βώλακα να παίρνει την νίκη με σκορ 3-2 με έναν καταπληκτικό Παγκάκη.
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/12/2212σδσ-1-1024x576.jpg)
Περισσότερα σε λίγο:
Ακολουθεί φωτογραφικό :
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_00213.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0038.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0043.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0036.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0035.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0032.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0031.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0027.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0027-1.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0026.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0026-1.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0024.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0023.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0012.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0013.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0014.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0015.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0016.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0017.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0018.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0019.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0020.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0021.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0025.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0028.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0029.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0045.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0044.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0034.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0033.jpg)
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2023/06/BTZ_0028-1.jpg)