Καλύτερη 11αδα της 8η αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας
![](https://dramasport.gr/wp-content/uploads/2022/11/1-1024x576.jpg)
Όπως κάθε εβδομάδα πάμε και σήμερα να δούμε τους καλύτερους 11 της 8ης αγωνιστικής σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των συνεργατών της dramasport που βρέθηκαν χθες στα 7 παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής.
Το γνωστό μας σύστημα 4-4-2 και πάμε αναλυτικά:
- Μπόσκος(Α.Ε. Αμπελοκήπων): Καλό ματς από τον φορμαρισμένο τερματοφύλακα που κράτησε ανέπαφη την εστία του βοηθώντας την ομάδα του να πάρει μια πολύτιμη νίκη.
- Αντωνιάδης Θ.(Μακεδονικός Αλιστράτης): Εξαιρετικό ματς στο δεξιό άκρο της άμυνας τόσο ανασταλτικά όσο και επιθετικά απέναντι σε πολύ ποιοτικούς αντιπάλους.
- Μποσκοψίου Π.(Δόξα Βώλακα): Ένα ακόμη πολύ καλό ματς από τον σκληροτράχηλο παίκτη του Βώλακα που παίζει με την ίδια ευκολία τόσο αριστερά στην άμυνα όσο και σαν στόπερ.
- Κοπαράνης(Άρη Καλαμώνα): Σταθερός στις επεμβάσεις του, σε κομβικό σημείο πέτυχε και το πολύτιμο 2-0 για την ομάδα του με κεφαλιά σε προώθηση του σε στημένη φάση.
- Νικολαϊδης Α.(Άρης Καλαμώνα): Σπάνια βάζουμε στην καλύτερη 11αδα δύο παίκτες από την ίδια ομάδα, αλλά είναι αδύνατον να μη μπει και ο Άρης Νικολαϊδης που ήταν απροσπέλαστος στη μεγάλη νίκη της ομάδας του.
- Ντόμπρος(Δόξα Πετρούσας): Τον μάθαμε ως στόπερ και μπακ, έπαιξε όμως σε αυτό το παιχνίδι αμυντικός μέσος και ήταν εξαιρετικός σε απόδοση βοηθώντας την ομάδα να επανέλθει στις νίκες.
- Πολυζώνης(Μακεδονικός Αλιστράτης): Από τους καλύτερους σε απόδοση στο επιθετικό κομμάτι για την ομάδα του, ήταν και ο σκόρερ του 1-1.
- Κεσόπουλος Δ.(Ακρίτας Κάτω Νευροκοπίου): Πολύ καλό ματς από το 8αρι της ομάδας και ένα καταπληκτικό σε εκτέλεση φάουλ στο 87’ που έδωσε ένα πολύτιμο βαθμό στον Ακρίτα.
- Δροσίδης(Δόξα Πετρούσας): Μετά από καιρό επανήλθε στο βασικό σχήμα και κατάφερε να σκοράρει δύο φορές, οπότε δικαιωματικά παίρνει θέση στην καλύτερη 11αδα.
10.Βασιλειάδης Π.(ΠΑΟΠ Νέας Αμισού): Χρυσός σκόρερ στο διπλό στην Πετρούσα, ένα ακόμη εξαιρετικό ματς από το 10αρί της Νέας Αμισού, άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη της ομάδας του με 2-1 μέσα στην Καλλίφυτο.
11.Δαφνάκης Κ.(Α.Ε. Αμπελοκήπων): Η καλύτερη 11αδα μας κλείνει με τον Κωνσταντίνο Δαφνάκη των Αμπελόκηπων που κάθε εβδομάδα είναι και καλύτερος και με δικό του γκολ στον Ξηροπόταμο άνοιξε ο δρόμος για ένα πολύ σημαντικό διπλό για την ομάδα του.