Κ.Α.Ο.Δ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 79-60: Εύκολη νίκη για τον Κ.Α.Ο.Δ. που επέστρεψε στις νίκες

Την νίκη με 79-60 πέτυχε την Κυριακή το απόγευμα ο Κ.Α.Ο.Δ. με αντίπαλο τον Απόλλων Καλαμαριάς, χωρίς να γνωρίσει ιδιαίτερη αντίσταση.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. ήταν αποφασισμένος από την αρχή της αναμέτρησης παίζοντας ωραίο μπασκετ, με τους περίπου 300 φίλους της ομάδας μας να απολαμβάνουν τους παίκτες της Δραμινής ομάδας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Κ.Α.Ο.Δ. μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι με τους Κουμλέλη, Στυλίδη και Ραντοσάβλιεβιτς να πετυχαίνουν κρίσιμα καλάθια για το 23-13 της πρώτης περιόδου.
Στην δεύτερη περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. συνέχισε να παίζει ωραίο μπάσκετ και να βρίσκει εύκολες επιθετικές λύσεις για το 38-25 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι πράσινοι πάτησαν γκάζι πετυχαίνοντας 25 πόντους, παίρνοντας άριστα επιθετικά, με το κοινό που βρέθηκε στο Δ. Κραχτίδης να χειροκροτεί τις προσπάθειες των Δραμινών παικτών, ενώ στην άμυνα δέχτηκε μόλις 12 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με το 79-60 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. την επόμενη αγωνιστική έχει ρεπό πριν το κρίσιμο παιχνίδι με τον Γ.Α.Σ. Βασιλικών εκτός έδρας

Κ.Α.Ο.Δ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 79-60
Δεκάλεπτα: 23-13, 38 -25, 63 – 37, 79 – 60

ΚΑΟΔ (ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ): ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ 7(1), ΣΤΥΛΙΔΗΣ 5 , ΓΑΙΤΑΝΙΔΗΣ 6(2), ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ 5(1) , ΓΡΟΥΔΟΣ 6(2), ΜΠΕΣΣΑΣ 5, ΚΟΥΜΛΕΛΗΣ 18, ΚΑΒΑΡΓΥΡΗΣ 5(1), ΠΑΠΑΠΑΣΧΑΛΗΣ 4(1), ΡΑΝΤΟΣΑΒΛΙΕΒΙΤΣ 18(1) ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(ΠΟΛΥΜΕΝΗΣ): ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ 2, ΓΚΑΝΤΙΔΗΣ Θ. 3, ΒΟΥΚΑ 13(2), ΠΟΛΥΜΕΝΗΣ 8(1), ΛΑΓΟΣ 3, ΠΑΣΣΑΡΗΣ 2, ΤΣΙΓΚΑΣ 10(2), ΓΚΑΝΤΙΔΗΣ Μ. 2, ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, 4, ΛΙΛΗΣ 2, ΜΑΚΟΥΛΗΣ 7, ΠΑΝΟΥΔΗΣ 4.