Την τρίτη της ήττα σε τρεις αγώνες γνώρισε η Δόξα στο εξ αναβολής παιχνίδι στα Χανιά που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο.

Το τελικό σκορ 1-0 σίγουρα δείχνει ότι μπορούσε η ομάδα μας να πάρει κάτι από αυτό το ματς, δυστυχώς όμως και σε αυτό το ματς στοίχισε το γεγονός ότι δεν μπορεί να δημιουργήσει εύκολα ευκαιρίες η Δόξα μπροστά στην αντίπαλη εστία.

Σίγουρα στα θετικά το γεγονός ότι η απόδοση της ομάδας ήταν πολύ βελτιωμένη σε σχέση με τα δύο προηγούμενα παιχνίδια, ενώ οι δύο Βραζιλιάνοι που έκαναν ντεμπούτο, κ κεντρικός αμυντικός Νασιμέντο που έπαιξε όλο το ματς και ο εξτρέμ Βάντερσον έδειξαν ότι θα βοηθήσουν πολύ στη συνέχεια.

Η Δόξα μπήκε πολύ καλά στο ματς με δύο συνεχόμενα κόρνερ και αρκετή ενέργεια στο παιχνίδι της.

Είχε μάλιστα μεγάλη ευκαιρία σε απευθείας φαουλ του Μαυρία να προηγηθεί στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν μια αδράνεια στην άμυνα σε φάουλ από δεξιά και με τον σέντερ φορ τους Διαμαντόπουλο με κεφαλιά προηγήθηκαν με σκορ 1-0.

Το πρώτο μέρος έκλεισε με μια μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα αλλά το σουτ του Μενσα δεν ήταν καλό και πέρασε άουτ.

Στο β μέρος ο Θανάσης Κολιτσιδάκης με στοχευμένες αλλαγές έδωσε επιθετική πνοή στην ομάδα, δυστυχώς όμως στη δημιουργία υπήρξε και πλάι πρόβλημα με την Δόξα ουσιαστικά να απειλεί μόλις μια φορά στο 90′ σε προσπάθεια του Σαμπανίδη για κεφαλιά που έκοψε σωτήρια Ανδρέου.

Φάσεις της Αναμέτρησης :

21′ Kεφαλιά του Αγγελόπουλου μετά την εκτέλεση φάουλ του Μαυριά από αριστερά  θα περάσει  άουτ

22′ Γέμισμα από την άμυνα τον Χανίων κεφαλιά προς τα πίσω του Αγιώτη, η μπάλα θα φτάσει στον Αγγελόπουλο θα βγει τετ α τετ η μπάλα θα περάσει άουτ

24′ Εκτέλεση φάουλ του Μπραμπίλλα, σε καλή θέση ο Ηλιάδης μπλοκάρει εύκολα.

26′ Εκτέλεση φάουλ του Μαυρία θα διώξει ο Κουτζαβασίλης

30′ Σουτ του Σουντουρά από αριστερά, πολύ καλή επέμβαση του Ηλιάδη.

38′ Φάουλ και σέντρα από δεξιά για Χανιά κεφαλιά του Διαμαντόπουλου 1-0

43′ Ατομική προσπάθεια του Χάμοντ από δεξιά, θα σπάσει την μπάλα στον Μενσα η μπάλα άουτ

53′  Λάθος του Αγιώτη θα κλέψει ο Καρλιτος θα σπάσει στο ύψος της μικρής περιοχής στον Μανέσα στέλνοντας την μπάλα άουτ.

63′ Ατομική προσπάθεια ο Καρλίτος θα κάνει το σουτ η μπάλα άουτ

65′ Αδύναμο σουτ μέσα από την περιοχή του Μπελεβώνη δεν ανησυχεί τον Κουτζαβασίλη

93’ Κεφαλιά του Σαμπανίδη η μπάλα κόρνερ

ΧΑΝΙΑ (Βοσνιάδης) :Κουτζαβασίλης Ρέντζας (46′ Αναστασόπουλος) Ανδρέου Ζιούλης Καμαρά (46′ Σωτηράκος) Πλέγας Τριανταφυλλάκος (29′ Καρλίτος) Σουντουρά Μασένα (62′ Βρεττός) Μπραμπίγια (86′ Παναγιωτούδης) Διαμαντόπουλος

ΔΟΞΑ (Κολιτσιδάκης) Ηλιάδης Μαυριάς (54′ Βάντερσον) Παπαργυρίου 986′ Κουκόλης) Μπελεβώνης Αγιώτης Χάμοντ Βουγιακλίγια (54′ Σαμπανίδης) Μπολάκης (54′ Σπυρόπουλος) Μενσά (71′ Φυτόπουλος) Αγγελόπουλος Νασιμέντο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής) / Χρηστάκος (Πειραιαά) – Οικονόμου (Δυτ. Αττικής) 4ος: Κρασαγάκης (Ηρακλείου).

One thought on “Χανιά – Δόξα Δράμας 1-0: Βελτιωμένη εμφάνιση παρά την τρίτη σερί ήττα για τους μαυραετούς

• 4 Φεβρουαρίου 2021, 12:04 πμ