Δόξα Δράμας – Εργοτέλης 1-0 : Μεγάλη νίκη των Μαυραετών με κόντρα και την διαιτησία

Σημαντική νίκη πήρε η Δόξα Δράμας πρίν από λίγο στην Δράμα με αντίπαλο τον Εργοτέλη με σκορ 1-0. Οι παίκτες του Θανάση Κολιτσιδάκη έπαιξαν συγκεντρωμένα και κατάφεραν στον φινάλε του πρώτου ημιχρόνου να πετύχουν ένα ωραίο γκολ για να πάρουν την νίκη, κόντρα όμως στην ροή του παιχνιδιού καθώς οι φιλοξενούμενη είχαν την κατοχή της μπάλας.

Στην επανάληψη ο Εργοτέλης προσπάθησε να ισοφαρίσει το παιχνίδι το και η Δόξα να πετύχει το δεύτερο γκολ που θα κλείδωνε την νίκη. Ο Εργοτέλης είχε 2-3 καλές στιγμές με τον Στεφανάκο να κάνει σημαντικές αποκρούσεις κρατώντας το τελικό αποτέλεσμα.

Από την Δόξα ξεχώρισαν οι : Στεφανάκος, Μαυρίας, Χάμοντ, με την εμφάνιση της Δόξας να είναι μέτρια αλλα κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη.

Φάσεις :

25′ Τετ α τετ του Μανουσάκη ο Στεφάνακος θα αποκρούσει

26′ Κεφαλιά του Μαζουλουξή απόκρουση του Στεφανάκου

32′ Φάουλ του Βάντερσόν για την Δόξα Κεφαλιά του Κουκόλη θα μπλοκάρει ο Κατσημήτρος

38′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Τζέλιο μπλόκαρε εύκολα ο Στεφανάκος

45′ Σουτ του Μένσα έξω απο την περιοχή στο παραθυράκι του Κατσημήτρου 1-0 για την Δόξα

47′ Κόρνερ από τα δεξιά με τον Μπουρσέλη, Μανουσάκης η κεφαλιά, διώχνει σωτήρια ο Στεφανάκος στην

61’Ο Σερβιλάκης γεμίζει με μακρινό φάουλ, ο Μαζουλουξής πιάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Στεφανάκος

69’Ευκαιρία για την Δόξα απο τα δεξιά σέντρα του Μπελεβώνη στην μεγάλη περιοχή η κεφαλιά που κάνει ο Μπαράνκο περνάει λίγο άουτ

75’ Μετά απο φάση διαρκείας απο τα αριστερά  ο Μανουσάκης το σουτ η μπάλα θα βρεί δύο φορές στο δοκάρι.

82′ Ο Κωστανάσιος βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση, κάνει σουτ, η μπάλα περνάει σχεδόν παράλληλα με την εστία και φεύγει άουτ.

88’Σουτ του Κωστανάσιου μπλοκάρει εύκολα ο Στεφανάκος

95’Σουτ του Τσέλιου κοντράρει η μπάλα και ο Στεφανάκος Μπλοκάρει εύκολα

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Σπυρόπουλος, Μαυριάς, Παπαργυρίου, Παρασκευάς, Αγιώτης, Χάμοντ, Μενσά, Αγγελόπουλος, Βαντερσον, Μπαράνκο.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Φυτόπουλος, Κουκόλης, Πινδώνης, Σαμπανίδης, Μπελεβώνης

Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Νεράλ, Σερβιλάκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέϊος, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Μανουσάκης Κοκκίνης, Πατρινός.

Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Τοροσιάδης, Φράγιος (Μακεδονίας)