Δόξα Δράμας – ΑΟ Τρίκαλα 1-0 (ημίχρονο): (Τα στοιχεία – Φωτο)

Πολύ σημαντικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού ήταν το γρήγορο γκολ ουσιαστικά από τα αποδυτήρια που πέτυχε η Δόξα στο ματς. Η ωραία κίνηση του Κουτσιανικούλη από αριστερά και η πάσα στον Αγγελόπουλο έφερε με ωραίο σουτ του τελευταίου στη γωνιά της εστίας το 1-0 για τους μαυραετούς.Ένα γκολ που έδωσε ψυχολογία στην δραμινή ομάδα που είχε την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο στο πρώτο μέρος και δύο ακόμη πολύ καλές στιγμές με Μπαράγκο και Βάντερσον να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ.Λίγα πράγματα από τα Τρίκαλα σε αυτό το πρώτο μέρος με μια καλή στιγμή μόνο στο σουτ του Ελευθεριαδη στο 33′ από καλή θέση ψηλά άουτ.

Δόξα Δράμας (Θ. Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Άντερσον, Μπολάκης, Παπαργυρίου, Χάμοντ, Μαρινάκης, Βάντερσον, Κουκόλης, Μπαράνκο, Αγγελόπουλος, Κουτσιανικούλης

ΑΟ Τρίκαλα (Β. Καλογιάννης): Γιακουμής, Ριζογιάννης, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Σκόνδρας, Ευθυμίου, Παπαγεωργίου, Πέλκας, Κεχαγιάς, Ελευθεριάδης, Νιάρος

Διαιτητής του αγώνα ο Α. Κουκούμης με βοηθούς τον Α. Αναστασιάδη, Μ. Γιουματζίδη και 4ο τον Ι. Στρατούδη
Παρατηρητής Αγώνα ο Α. Ναζίρης

Φάσεις του παιχνιδιού :

2′ | ΓΚΟΛΛΛ!!! 1-0 Η Δόξα με το καλημέρα. Ο Αγγελόπουλος πήρε μια ωραία πάσα από τον Κουτσιανικούλη και πλάσαρε τον τερματοφύλακα των Τρικάλων στην αριστερή του γωνία!

8′ | Μία κεφαλιά του Κεχαγιά, δεν απειλεί καθόλου τον Στεφανάκο.

20′ | Ο Κουκόλης είναι τώρα στο έδαφος, αποχωρεί με το ιατρικό τιμ για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Επιστρέφει ξανά μέσα.

23′ | Ξανά κάτω ο Κουκόλης, μάλλον πάμε για αναγκαστική αλλαγή.

24′ | Στην θέση του Κουκόλη ο Καμερουνέζος Νίμπα.

28′ | Ένα κόρνερ για την Δόξα μετά από ώρα, θα περάσει ανεκμετάλλευτο.

34′ | Πρώτη καλή ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Ελευθεριάδη μέσα από την περιοχή, του οποίου το σουτ πέρασε άουτ.

37′ | Ένα σουτ του Μπράνκο έξω από την περιοχή, ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Γιακουμή.

39′ | Εξαιρετική κάθετη του Χάμοντ στον Βάντερσον, το πλασέ το Βραζιλιάνου έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Τρικάλων.

43′ | Κίτρινη κάρτα στον Κεχαγιά ο οποίος έκοψε την αντεπίθεση του Βάντερσον.

45’| 2′ λεπτά ο επιπλέον χρόνος

15.47 : Τέλος πρώτου ημιχρόνου, σκορ 1-0 υπερ της Δόξας Δράμας