Διαγόρας Ρόδου – Δόξα Δράμας 0-2(Ημίχρονο): Το πιο παραγωγικό ημίχρονο των Μαυραετών

Με πατημένο το “γκάζι” η Δόξα επιβλητική εμφάνιση και 2-0 στο πρώτο μέρος στη Ρόδο επί του Διαγόρα

Η Δόξα νωρίς στο παιχνίδι πήρε κεφάλι στο σκορ με το πέναλτι του Μαυρία για το 0-1

Στην συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες εκατέρωθεν με την Δόξα να έχει δύο καλές ευκαιρίες με Κουτσιανικούλη και Μαυρία.

Στο 38’ η Δόξα θα πετύχει και δεύτερο τέρμα και πάλι με τον Μαυρία για το 0-2.

Στην συνέχεια είχε ευκαιρία να πετύχει και άλλα τέρματα με τον Πινδώνη, με τον χαφ της Δόξας να έχει δύο καλά σουτ αλλα και τις δύο φορές να σταματάει η μπάλα στο δοκάρι.

Οι φάσεις της αναμέτρησης:

6’ Πρώτη απειλή στο ματς για τον Διαγόρα με τον Μπαστακό, απέκρουσε ο Στεφανάκος αλλά η φάση δεν θα μετρήσει καθώς ήταν εκτεθειμένος ο επιθετικός των γηπεδούχων.

9’ Η Δόξα θα κερδίσει πέναλτι και ο Μαυρίας θα ανοίξει το σκορ για τους Μαυραετούς

16’ Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από τον Κονέ, η μπάλα θα περάσει άουτ.

18’ Φοβερό σουτ του Μαυριά από τα 40 μέτρα, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσέλιος.

20’ Ένα σουτ του Κουτσιανικούλη από τα αριστερά, χωρίς όμως να απειληθεί ο Τσέλιος.

32’ Πολύ μεγάλη ευκαιρία χαμένη από τον Κάκο ο οποίος έπειτα από μία κόντρα πήρε την μπάλα, βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση, αλλά αστόχησε.

34’ Απαντάει με τον Μπαράνκο η Δόξα αλλά ο Τσέλιος για μια ακόμη φορά είναι σε ετοιμότητα.

36’ 0-2 οι Μαυραετοί και πάλι με τον Μαυριά ο οποίος υποδέχθηκε μία ωραία σέντρα του Παπαργυρίου από τα αριστερά και εκτέλεσε με την μία τον τερματοφύλακα του Διαγόρα για το 0-2

40’ Δοκάρι η Δόξα σε σουτ του Πινδώνη

45’ Δεύτερο δοκάρι για την Δόξα και πάλι με τον Πινδώνη

Διαγόρας (Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Μασούρας, Αθανασίου, Κοντοχρήστος, Ντοριβάλ, Λινάρδος, Μπαστακός, Αλάεθ, Κάκκο, Κονέ.

Δόξα Δράμας (Θ. Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Παρασκευάς, Παπαργυρίου, Μπολάκης, Άντερσον, Χάμοντ, Μαρινάκης, Μαυριάς, Κουτσιανικούλης, Πινδώνης, Μπαράνκο

Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά) Βοηθοί: Δελής (Βοιωτίας), Παγουρτζής (Πειραιά) 4ος: Κατοίκος (Αθηνών) Παρατηρητής: Κουζάκης (Θεσσαλίας)