Α.Ο. Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 1-1:Έμειναν στην ισοπαλία σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι | Ματς τελικός στην Πάτρα για τους Μαυραετούς

Η Δόξα αναδείχθηκε ισόπαλη πριν απ’ λίγο στην έδρα των Τρικάλων με σκορ 1-1, αν και πήρε προβάδισμα στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Οι Μαυραετοί μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και απείλησαν πρώτοι στο 4’ με προβολή του Παρασκευά μετά από σέντρα του Φυτόπουλου.

Στην συνέχεια ισορρόπησαν οι γηπεδούχοι και είχαν σπουδαία ευκαιρία σε σουτ του Σκόνδρα. Η ομάδα του Κώστα Βασιλακάκη μετά το πρώτο εικοσάλεπτο πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μαυριάς έκανε το 0-1 το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη τα Τρίκαλα μπήκαν καλύτερα και ισοφάρισαν με τον Σταματή μετά από φάουλ του Παπαγεωργίου. Στην συνέχεια οι δύο ομάδες προσπάθησαν να βρουν κάποιο γκολ με το οποίο θα κλείδωναν την κατηγορία από σήμερα, χωρίς όμως να το καταφέρουν με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Το φιλμ του αγώνα
4΄Κοντινή προβολή του Παρασκευά από σέντρα του Φυτόπουλου… μπλόκαρε ο Περλιέσι. Καλή στιγμή για την Δόξα
10΄Μεγάλη στιγμή για τον ΑΟΤ. Ο Τάχατος βρήκε τον Σκόνδρα μέσα στην περιοχή που έκανε το σουτ αλλά ο Ηλιάδης απέκρουσε σωτήρια
22΄Φάουλ του Μενσα, κεφαλιά του Χάμοντ… ελάχιστα άουτ η μπάλα. Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα
35΄Απίστευτη φάση για τον ΑΟΤ. Ο Σταματής βγήκε τετ α τετ, απέφυγε και τον τερματοφύλακα και λίγο πριν γυρίσει τη μπάλα στην άδεια εστία… σκόνταψε
45+2 Ο Μαυρίας βγήκε τετ α τετ με τον Περλιέσι, ο νεαρός άργησε να κάνει έξοδο και εύκολα ο παίκτης της Δράμας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
47΄Από φάουλ του Παπαγεωργίου, ο Σταματής πήρε την μπάλα και από κοντά πλάσαρε για το 1-1

55΄Από εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργίου, ο Ηλιάδης δεν έκανε καλή έξοδο… αλλά ο Ελευθεριάδης δεν έκανε καλή προβολή με αποτέλεσμα να διώξουν οι αμυντικοί της Δόξας