ΑΟ Καβάλας – Δόξα Δράμας: Φιλική ισοπαλία στην Καβάλα για τους Μαυραετους

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το σημερινό δωδέκατο κατά σειρά φιλικό προετοιμασίας της ομάδας μας στο «Ανθή Καραγιάννη» με αντίπαλο την τοπική Καβάλα.
Παρότι η ισοφάριση ήρθε στις καθυστερήσεις η αγωνιστική εικόνα των παικτών μας κρίνεται ικανοποιητική.

Με τη συμπλήρωση των πρώτων 30 λεπτών παιχνιδιού η Καβάλα προηγήθηκε στο σκορ με τον Μπαρέτα (29’). Η ομάδα μας αντέδρασε άμεσα προσπαθώντας να ισοφαρίσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα και το ημίχρονο τελείωσε με 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο και παρά τις πολλές αλλαγές η ομάδα μας απέδωσε καλά και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό αγωνιστικό επίπεδο. Η ισοφάριση ήρθε στην εκπνοή του παιχνιδιού με σκόρερ τον Αλέξη Κόντο.

Οι συνθέσεις:

ΚΑΒΑΛΑ : Σταθάκης (60′ Παπαποστόλου), Δημητρακούδης (78′ Γιαννακός), Μπατσαράς (78′ Μαγγαφίνης), Βασιλόπουλος, Μπιμπισίδης, Κατσέτης (60′ Πλάμεν), Ρουμπιές (86′ Χωρινός), Γερογιάννης (60′ Βαφειάδης), Ιορδανίδης (86′ Θαλασσινός), Μπαρέτας (70′ Παπαδόπουλος), Καρακώστας. (46′ Σαλπιγγίδης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριάκος Κετσιεμενίδης):Καράδαης (78′ Μπεζυρτζής), Θεοδοσιάδης (60′ Περσίδης), Βάντερσον (37′ Κόντος), Κυριακίδης Σ (46′ Ντόσης), Φραγκούλης (87 Στάικος), Μκρτσιάν, Τζελίδης (73′ Χατζηδημητρίου), Μπλιός, Πιτσόλης (75′ Ρούτσης), Πιρές (81 Κυριακίδης Δ.), Παπαδόπουλος (78′ Χατζηκυριάκου).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βανδουλάκης /Δεδονάκης – Καραγιάννης

-Αναφερόμενος στο παινέδι ο προπονητής της ομάδας μας Κυριάκος Κετσιεμενίδης δήλωσε: «Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες αλλά με λιγοστές φάσεις. Παρόλα αυτά μπήκαν δύο όμορφα γκολ. Αν και δεν κερδίσαμε, δείξαμε ότι είμαστε σε πολύ καλό δρόμο .Παρά το γκολ που δηχθήκαμε αντιδράσαμε και μεχρι το τέλος σταθήκαμε σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο».