Bianco Monte Δράμα ’86 – Α.Ε.Ν. Βριλήσσια 28-27: Αγχωτική νίκη για την Δραμινή ομάδα (Φώτο – Βίντεο)

Την νίκη με 28-27 πέτυχε το Σάββατο το απόγευμα η Bianco Monte Δράμα ’86 με αντίπαλο τα Βριλήσσια, σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες πήγαν χέρι χέρι στο σκορ μέχρι τέλος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η Δραμινή ομάδα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει μια σημαντική διαφορά 5-1 στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης.

Από εκεί και πέρα η φιλοξενούμενη ομάδα έφτασε την Δράμα στο σκορ για το 5-4 στο δεκάλεπτο.

Τα Βριλήσσια μάλιστα πήραν και κεφάλι στο σκορ 12-13 στο 28’, με το 13-13 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και πάλι η Δράμα ’86 μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι όμως πάλι οι φιλοξενούμενοι είχαν απαντήσεις για να πάμε σε ένα αγχωτικό φινάλε με τον Αχιλλέα Τόσκα να πετυχαίνει το τελευταία τέρμα για το 28-27 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Tα πεντάλεπτα:

4-1, 5-4, 7-6, 10-9, 12-11, 13-13 (ημχ),

16-15, 18-18, 19-21, 23-23, 25-24, 28-27

Για την Δραμινή ομάδα ξεχώρισαν οι: Αδάμ Παπαδόπουλος, Αχιλέας Τόσκας και Ζιβούλοβιτς, ενώ για τους φιλοξενούμενους οι: Χαρουβίμ, Τόμπρος και Αντωνιάδης.