Bianco Monte Δράμα 1986 – Διομήδη Άργους :Θέλει την νίκη με Διομήδη Άργους το Σάββατο

Μετά την πολύ καλή εμφάνιση την Τετάρτη με την ΑΕΚ οι Δραμινοί αναζητούν την νίκη με τον Διομήδη Άργους το Σάββατο 18:00 στην Δράμα. Το παιχνίδι θα μεταδώσει απευθείας το STAR Β. Ελλάδος .

Τα συνεχόμενα παιχνίδια και το βαρύ πρόγραμμα τεσσάρων παιχνιδιών που τρέχει η ομάδα αφού παίζει συνεχώς Τετάρτη – Σάββατο έχει φέρει κόπωση στους παίκτες οι οποίοι διψούν όμως για την νίκη, αφού στην Δράμα είναι γνωστό ότι όποιος περάσει θα περάσει πολύ δύσκολα. Το ευχάριστο για τον Σάκη Βαλαβάνη είναι ότι δεν έχει τραυματισμούς, και η ομάδα από την Πέμπτη είναι σε ρυθμούς προετοιμασίας για το παιχνίδι με το Άργος. Είναι γνωστό ότι στο Άργος η ομάδα ηττήθηκε πολύ δύσκολα αφού προηγήθηκε και με 20 – 22 κάνοντας στα τελευταία τρία λεπτά λάθη που την στέρησαν την πολυπόθητη νίκη. Βέβαια ο διαιτητής Γεράσιμος Σκλαβενίτης σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού δεν έδωσε περιθώριο στην Δραμινή ομάδα να μπει στο παιχνίδι, κάτι που κάνει συνεχώς σε κάθε παιχνίδι που διαιτητεύει την ομάδα μας στην Αθήνα και αυτά είναι θέματα που κάποια στιγμή και η Κ.Ε.Δ.

θα πρέπει να τα δει λεπτομερώς ώστε τουλάχιστον να μην επαναλαμβάνονται. Ο Τερματοφύλακας Λευτέρης Παπάζογλου δήλωσε για το παιχνίδι:

Το παιχνίδι με τον Διομήδη είναι το τελευταίο εντός έδρας για την φετινή χρονιά. Πρέπει να είμαστε 60 λεπτά συγκεντρωμένοι έτσι ώστε να πετύχουμε την νίκη. Παρόλη την κόπωσή μας (τρία παιχνίδια σε μια εβδομάδα) για μια ακόμη φορά θα πρέπει να δείξουμε το 100% των δυνατοτήτων μας.