Προσοτσάνη – Καμπανιακός 0-0: Κατάθεση ψυχής κόντρα στο μεγαθήριο των μπαράζ

Τον αγώνα παρακολούθησε και σχολιάζει ο Δημ. Αδάκτυλος

Αρνείται να χάσει η ομάδα της Προσοτσάνης κοιτάζοντας στα μάτια το μεγαθήριο της διαδικασίας των μπαράζ με το υψηλότερο μπάτζετ ομάδα του Καμπανιακού.

Η λευκή ισοπαλία απόλυτα δίκαιη γιατί η ομάδα μας έβγαλε ψυχή, πάθος και αποφασιστικότητα σε όλο το 90λεπτο, με μαεστρική καθοδήγηση από τον Φώτη Χατζηκυριάκου που όπως ήταν λογικό δεν πήγε σε ματς ανοιχτό, έκλεισε όλους τους διαδρόμους και έδωσε την μπάλα στον αντίπαλο προσπαθώντας να χτυπήσει στην κόντρα.

Σίγουρα ο Καμπανιακός είχε τον πλήρη έλεγχο και υπήρχαν στιγμές που έπαιζε την Προσοτσάνη στο μισό γήπεδο, αν βάλουμε κάτω όμως όλες τις ευκαιρίες του ματς θα δούμε και της Προσοτσάνης οι στιγμές ήταν ξεχωριστές και κλασσικές με αποκορύφωμα την φάση του 25′ με τον Τόπι και του Μαντζιάρη στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Μη ξεχνάμε ότι η  Προσοτσάνη είχε να διαχειριστεί την μεγάλη κούραση από το απαιτητικό ματς της Τετάρτης με τον Ηρακλής Αμμουδιάς και δύο αναγκαστικές αλλαγές στο πρώτο μισάωρο με τους τραυματισμούς Γεωργιάδη και Ευκαρπίδη.

Τώρα πλέον η Προσοτσάνη θα τα παίξει όλα για όλα την τελευταία αγωνιστική στην Κομοτηνή με αντίπαλο τον Πανθρακικό.

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους τους φιλάθλους της Προσοτσάνης για το δυναμικό παρόν του έδωσαν στο κρίσιμο αυτό παιχνίδι και δεν σταμάτησαν στιγμή να τραγουδούν και να ενισχύουν την αγαπημένη τους ομάδα δίνοντας ώθηση και ενέργεια στους ποδοσφαιριστές ακόμη και όταν το σώμα δεν ακολουθούσε αλλά το ήθελε η καρδιά.

Φάσεις αγώνα:

4′ Σουτ του Χαρίση η μπάλα άουτ, καλή ευκαιρία για τον Καμπανιακό

7′ Πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι για την Προσοτσάνη με τον Ευκαρπίδη

9′ Σουτ του Τσίτα μπλόκαρε ο Αβραάμ

10′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Καμπανιακό σουτ του Ξανθόπουλου σε κενή εστία άουτ

11′ Διαμαρτυρίες του Καμπανιακού για χέρι παίζεται λέει ο διαιτητής

18′ Σουτ του Χαρίση για τον Καμπανιακό η μπάλα άουτ

25′ Μεγάλη ευκαιρία για την Προσοτσάνη πάσα του Ρούσσου τετ α τετ ο Τόπι θα πάει να περάσει τον τερματοφύλακα αλλα τελευταία στιγμή θα τον κόψει ο Νιάνιος

29′ Φάση διαρκείας στην άμυνα της Προσοτσάνης σου του Κοπάτσι στην αγκαλιά του Αβραάμ

38′ Σουτ του Ξανθόπουλου προβολή του Ματζιάρη η μπάλα κόρνερ

43′ Σουτ του Τσίτα μετά απο ωραία κούρσα ο Περσιανλής με προβολή θα διώξει σε κόρνερ

45′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ματζιάρη με κεφαλιά θα απομακρύνει η άμυνα

48′ Σουτ του Τσίτα άουτ, πάνω απο τα δοκάρια

53′ Σέντρα του Γουνατίδη μεγάλη προβολή του Ματζιάρη η μπάλα άουτ, μεγάλη ευκαιρία για την Προσοτσάνη

57′ Σουτ του Ξανθόπουλου απο καλή θέση ο Αβραάμ θα μπλοκάρει

59′ Δυνατό σουτ απο καλό σημείου του Ξανθόπουλου ελάχιστα άουτ, νέα καλή ευκαιρία για τον Καμπανιακό

64′ Φάουλ για την Προσοτσάνη θα βγει και θα μπλοκάρει ο αντίπαλο γκολκίπερ

66′ Σουτ του Κομπάτσι ελέγχει ο Αβραάμ

78′ Κεφαλιά του Κοπάτσι Αλντι η μπάλα άουτ και σε θέσει οφ σαιντ ο παίκτης του Καμπανιακού

83′ Μακρινό σουτ του Άλεξ Κοπάτσι η μπάλα λίγο πάνω απο τα δοκάρια του Αβράαμ

84′ Καλή η εκτέλεση του Καλαϊτζη στην πορεία της μπάλας ο Αστερίου δεν θα βρει την μπάλα για λίγο που θα περάσει εκτός

85′ Καλή η εκτέλεση κόρνερ κεφαλιά του Παπαμιχαήλ η μπάλα άουτ

86′ Σέντρα του Αντωνιάδη κεφαλιά του Παγιώτου η μπάλα άουτ

Γ.Σ. Προσοτσάνης: Αβραάμ, Καλαϊτζίδης, Γεωργιάδης(24’λ. τρ. Ματζιάρης), Παπαμιχαήλ, Αστερίου, Λίπο, Περσανλής, Ρούσσος(67’ Αντωνιάδης), Ευκαρπίδης(32′ λ.τρ.Παναγιώτου), Γουνατίδης(67’ Παγώνης), Τόπι.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Σαπάνης): Νιανιός, Καρατζάογλου, Τάνγκου, Ραγκαβίνας, Χριστοδουλίδης, Τσίτας , Ξανθόπουλος, Παπάζογλου , Κοπάτσι Άλεξ , Χαρίσης(70′ Κοπάτσι Αλντι), Προσκυνητόπουλος