Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 2-1: Νίκη με ανατροπή στο 90+6 με λυτρωτή τον Μπερούκα οι Δραμινοί

Μεγάλη νίκη με ανατροπή στα τελευταία λεπτά για τον Πανδραμαικό με σκορ 2-1, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Μπερούκα.

Ο Πανδραμαϊκός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης όμως ο  Νέστος ήταν αυτός  προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με γκολ του Μπαικαρά.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν ασφυκτικά στα τελευταία λεπτά και έκαναν την μεγάλη ανατροπή με γκολ του Μπελμάνι στο 88’ και του Μπερούκα στο 96′.

Από τον Πανδραμαϊκό ξεχώρησαν οι: Πατέντελης, Μπερούκας, Μπελμάνι και Κονταξής, ενώ για τον Νέστο ξεχώρησαν οι: Μπαϊκαρά, Τζεμπέγια και φραγκούλης.

Μετά την λήξη της αναμέτρησης υπήρχαν αψημαχίες ανάμεσα στου παίκτες των δύο ομάδων που είχαν ως αποτέλεσμα την αποβολή  του Αϊβάζη για την ομάδα του Πανδραμαϊκού.

Φάσεις αγώνα:

Στο 2’ Σουτ του Τζαμπέγια ο Κιουμουρτζής θα μπλοκάρει

Στο 7’ Φάουλ του Μουδούρογλου η μπάλα άουτ

Στο 11’ Σουτ ο Λιόλιος η μπάλα άουτ

Στο 12’ Σέντρα του Αχαλινόπουλου προβολή του Μπερούκα ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει

Στο 24′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπερούκα συρτό δύσκολα διώχνει ο Αθανασίου.

Στο 27′ εκτελεί κόρνερ ο Κυριακίδης και με προβολή στο δεύτερο δοκάρι ο Μπαικαρά θα κάνει το 0-1.

Στο 32’ Σουτ του Μπερούκα η μπάλα άουτ

Στο 39′ καλό μακρινό σουτ του Μοδούρογλου λίγο άουτ.

Στο 42’ φαουλ του Μπελμάνι η μπάλα άουτ

49’ Σουτ του Τζαμπέγια η μπάλα άουτ

Στο 74′ προβολή του Ράλμα σωτηρία διώχνει ο Κιουμουρτζής.

Στο 83′ κεφαλιά του Πατένταλη ελάχιστα άουτ.

Στο 88′ ωραία ενέργεια και πάσα του Κονταξή σουτ του Μπελμάνι και 1-1.

Στο 95′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μενικου.

Στο 96′ γέμισμα του Πατένταλη και ο Μπερούκας με ωραίο κοντρόλ και σουτ θα κάνει το 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ.

Στο φινάλε του ματς σε αψιμαχίες παικτών αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Αϊβάζης.

Διαιτητής του αγώνα Δραγούσης με βοηθούς Χαραλαμπόπουλο και Μαυρίδη του συνδέσμου Κιλκίς.

Πανδραμαικος(Μπάμπης Καζεπιδης):Κιουμουρτζής, Μοσχόπουλος, Κονταξής, Αϊβάζης, Κωνσταντάρας, Πατένταλης, Αχαλινόπουλος, Θεοδωρίδης, Μοδούρογλου, Μπερούκας, Μπελμάνι.

Στο β μέρος έπαιξε ο Γρηγοριάδης.

Νέστος Χρυσούπολης(Θεόφιλος Χατζηστάθης):Αθανασίου, Μπλιός, Κυριακίδης, Μπάμπουρας, Φραγκούλης, Λόλης, Γεωργιάδης, Ράλμα, Μπαικαρά, Κλοκίδης, Τζαμπέγια.

Στο β μέρος επαιξαν: Μενικου, Τζεράκης, Ρέμπας, Αλόγιου.