Νίκες για Πανδραμαϊκό και Καμπανιακό, δεύτερη συνεχόμενη ήττα της Δόξας με 3-0 στο Παραλίμνιο

Με την εμβόλιμη 4η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το μεσημέρι το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στον πρώτο όμιλο.

Μεγάλος κερδισμένος σίγουρα ο Πανδραμαϊκός κερδίζοντας στο ντέρμπι της ημέρας με σκορ 4-1 τον Πανθρακικό που πριν απ’ αυτό το παιχνίδι είχε 3 νίκες σε 3 αγώνες.

Η δραμινή ομάδα πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με Κουκόλη στο 2’ και Παυλίδη στο 7’ και παρότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 68’ σε 2-1 με τον Σαπναρά, ο Πανδραμαϊκός βρήκε άλλα δύο γκολ με πέναλτι του αρχηγού Αχαλινόπουλου στο 72’ και ένα 4ο γκολ με τον Παυλίδη στο 84’.

Μάλιστα ο Πανδραμαϊκός είχε και χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις με τον Μπερούκα.

Μια ακόμη ήττα η Δόξα Δράμας και σίγουρα μεγάλος προβληματισμός.

Όπως και στο Άβατο πολύ νωρίς μόλις στο 5’ η Δόξα βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Γκέκα, ο οποίος σκόραρε και στο 50’ για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 6 λεπτά μετά ο Τζαμπέγια.

Δύσκολη νίκη πέτυχε ο Καμπανιακός με 1-0 στη Καβάλα με αντίπαλο τον Βύρωνα και σκόρερ τον Ιγνατιάδη στο 82’.

Νέες ήττες για Νέστο Χρυσούπολης και Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου

Ούτε αυτή την αγωνιστική κατάφεραν να πάρουν βαθμό ή βαθμούς Νέστος Χρυσούπολης και Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου.

Ο Νέστος στο γήπεδο Αγιάσματος που χρησιμοποιεί ως έδρα ηττήθηκε με σκορ 3-0 από την Καβάλα με τον Ρουμπιέ να ανοίγει το σκορ στο 18’ και ένα λεπτό μετά να έχουμε και το 2-0 με αυτογκόλ του Τσαταλμπασίδη.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 58’ ο Σαλπιγγίδης.

Την ήττα γνώρισε και ο Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου στο γήπεδο με 1-2 από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι.

Στο τέλος πίεσαν οι γηπεδούχοι, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Νίκη για Θερμαϊκό και δραματικό φινάλε στην Αλεξανδρούπολη

Καλή πορεία φέτος πραγματοποιεί ο Θερμαϊκός που πέρασε με 1-0 από την Ξάνθη με γκολ του Πουρνάρα στο 48’, ενώ συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στην Αλεξανδρούπολη με τον Αγροτικό Αστέρα να προηγείται 0-2 με τα γκολ του Πέριτς στο 13’ και του Ζουλούμη στο 65’ και τους γηπεδούχους να βρίσκουν δύο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Πατσιώρα στο 91’ και τον Παπάζογλου στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!!!

Να θυμίσουμε ότι ρεπό αυτή την αγωνιστική είχε ο Άρης Αβάτου.