Κακή αρχή με ήττα για τον Ηρακλή στην Ξάνθη

Πρεμιέρα με το αριστερό για τον Ηρακλή που ηττήθηκε με 1-0 στην Ξάνθη από τον τοπικό Ορφέα.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Βουλγαρίδης στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Ημίθεος ήταν καλύτερος από τον αντίπαλό του στο πρώτο μέρος, έχασε 4-5 κλασσικές ευκαιρίες για να σημειώσει κάποιο τέρμα και κόντρα στη ροή του αγώνα δέχτηκε γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου από τον Βουλγαρίδη.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι επιδόθηκαν σε καθυστερήσεις, γεγονός που επηρέασε την εικόνα του παιχνιδιού, ενώ και η διαιτησία του Στρατούδη από τον Έβρο ήταν πολύ κακή.

Πλέον, οι κυανόλευκοι στρέφουν την προσοχή τους στο επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ελπίδα Σαπών.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Αθανασίου, Παπαϊωάννου, Κανακούδης, Φυτανίδης, Παναγιωτίδης, Μαγκούτης, Μετάι, Πουρτουλίδης, Μάντικας, Παπαδόπουλος Γ., Τσίτας