Δόξα Δράμας – Εθνικός Σοχού (1-1 Τελικό)| Ζωντανά μέσα από την Dramasport!

Ακούστε το παιχνίδι ζωντανά εδώ σε περιγραφή του Δημήτρη Αδάκτυλου

Πρέπει να κάνετε ανανέωση για να δείτε τις νέες φάσεις και την εξέλιξη

Δόξα Δράμας – Εθνικός Σοχού 0-1 (17′ Καραπατάκης)

Τελευταίο σφύριγμα της αναμέτρησης Δόξα Δράνας – Εθνικός Σοχού 1-1

95′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα σέντρα του Δ. Κυριακίδη κεφαλιά του Τζιανουλίνο με τον τερματοφύλακα να αποκρούει σωτήρια

94′ Κόρνερ για τον Σοχο ο Καλιοφούκας θα μπλοκάρει

92′ Κόρνερ για τον Σοχό η μπάλα πέρασε ανεκμετάλλευτη

90′ Κόντρα για τον Σοχό σούτ του Σαχπατζίδη η μπάλα άουτ

Μπήκαμε στο τελευταίο 5′ λεπτο της αναμέτρησης με το 1-1 να παραμένει

85′ Αλλαγή για την Δόξα ντός αγώνα Πετρίδης και Κυριακίδης εκτός Τάσιος και Οικονομίδης

Σχόλιο: μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης και ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει με την Δόξα να επιτρέπει τον Σοχό να ισοροποιήσει το παιχνίδι

74′ Αλλαγή για την Δόξας έξω ο Κόντος μέσα ο Στάϊκος

73′ Όμορφη πάσα του Ταχματζίδη στον Σέλα ο οποίο σούτερα με τον Καλιοφούκα να αποκρούει σωτήρια με την σημαία όμως του βοηθού να είναι σηκωμένη

71′ Αλλαγή για τον Εθνικό Σοχού εκτός Στασινόπουλος μέσα Ταχματζίδης και για την Δόξα Αλλαγή μέσα Χατζηκυριάκου έξω Μπαρέτας

67′ Νέα Αμφισβητούμενη φάση πέσιμο του Τάσιου ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι

Σχόλιο: Ανώτερη η Δόξα στο δεύτερο μέρος που έχει επισκεφθεί αρκετές φορές την αντίπαλη περιοχή χωρίς να υπάρχει τελική προσπάθεια και κάποια ουσία

65′ Σουτ του Θεοδωσιάδη η μπάλα άουτ

64′ αλλαγή για τον Σοχό εντός ο Σέλα και Ανδρεάδης εκτός Βαβλάκης και Δημητρακούδης

52′ Άρχισαν οι περίπου 20 φίλαθλοι της Δόξας στην θύρα 4 να λένε συνθήματα υπερ της Δόξας με το παγωμένο γήπεδο της Δόξας σιγα σιγά να ζεσταίνετε, επίσης το γήπεδο έχει ελάχιστο κόσμο σήμερα, φυσιολογικό λόγω και του ψύχους

Σχόλιο : Το παιχνίδι έχει ένα πολύ καλό ρυθμό στο β’ μέρος με την μπάλα να είναι πάνω κάτω και την Δόξα βέβαια σαφώς βελτιωμένη

1-1: Κ΄όρνερ για την Δόξα κεφαλιά πάσα στο πρώτο δοκάρι και με προβολή ο Μπαρέτας θα κάνει το 1-1

50′ 1-1 η Δόξα με τον Μπαρέτα

49′ σουτ του Βαβλάκη η μπάλα άουτ

Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το β ημίχρονο στο γήπεδο της Δόξας, ο Σπύρος Φιλίππου βάζει στον αγώνα τον Σάββα Μουδούρογλου, αντί του Ιορδανίδης.

Φωτογραφίες απο το πρώτο ημίχρονο

45’+2′ Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο Δόξα- Εθνικός Σοχού 0-1 με γκολ του Καραπατάκη

44′ Φάουλ με τον Κόντο κεφαλιά πάλι του Γιαννούση η μπάλα θα περάσει άουτ

44′ Φάουλ για την Δόξα που κέρδισε ο Ιορδανίδης

Σχόλιο : Η Δόξα τα τελευταία λεπτά έχει ανεβάσει απόδοση και προσπαθεί να βρεί το γκολ πρίν φύγει το ημίχρονο

41′ Καλη ευκαιρία για την Δόξα με τον Κατζαμάγκα με το σουτ να περνάει ελάχιστα άουτ

37′ Καλη στιγμή για τους Μαυραετούς με τον Κατζαμάγκα με το σουτ του επιθετικού της Δοξας να βρει στον αμυντικό και να περάσει εκτός

34′ Νέο σουτ αυτή την φορά με τον Δημητρακούδη για τον Σοχό

33′ Σουτ του Μπατζιαρά θα μπλοκάρει εύκολα ο Καλιοφούκας

31′ Κόρνερ για την Δόξα με τον Κόντο θα απομακρύνει η άμυνα

28′ Φάουλ για τον Σοχό κεφαλιά του Στανόπου΄λου η μπάλα άουτ

27′ Φάουλ για την Δόξα με τον Τζιανουλίνο, καλή εκτέλεση η μπάλα άουτ

26′ Φάουλ για την Δόξα σε καλό σημείο

Σχόλιο: Η Δόξα δείχνει επηρεασμένη μετά το γκολ που δέχτηκε κάνοντας απανωτά αβίαστα λάθη

20′ Οι φιλοξενούμενοι ζητούν πέναλτι σε πέσιμο του Στασινόπουλο και τα αίματα άναψαν στο γήπεδο της Δόξας

17′ 0-1 για τον Εθνικό Σοχού με τον Καραπατάκη αφού πέρασε όλη την άμυνα της Δόξας πλάσαρε τον Καλιοφούκα για το 0-1

14′ Η εκτέλεση απο τον Κόντο στην καρδιά της άμυνας του Σοχού ο Γιανούσης θα κάνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει άουτ

14′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Δόξα με Κόντο

Πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης χωρίς την μεγάλη φάση για τις δύο ομάδες με μια επίσκεψη της Δόξας στην αντίπαλη περιοχή

ΔΟΞΑ Δράμας(Φιλίππου): Κολιοφούκας, Τάσιος, Ιορδανίδης, Θεοδοσιάδης Στ., Γιαννούσης, Τζανουλίνος, Μπαρέττας, Οικονομίδης, Κατσαμάγκας, Κόντος, Κυριακίδης Σ.

ΠΑΓΚΟΣ: Παναγιώτου, Πετρίδης, Χατζηκυριάκου, Θεοδοσιάδης Γ., Στάικος, Γεωργιάδης, Ρούτσης, Κυριακίδης Δ., Μουδούρογλου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ (Τσουκαλίδης): Κασαπίδης, Δημητρακούδης, Μπατσαράς, Αντωνιάδης Αλ., Παπάκος, Στεφανίδης, Αμαραντίδης, Καραμπατάκης, Στασινόπουλος, Βαβλιάκης, Αποστολίδης,

ΠΑΓΚΟΣ: Ανδρεάδης, Σέλα, Ταχματζίδης, Καραβελίδης, Αντωνιάδης Αγγ., Αρμενάκης, Παπαδάκης, Πασχαλίδης.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δρακίδης (Ξάνθης) / Μπογιατζόγλου (Ημαθίας) – Φεράτογλου (Ξάνθης)