Γ’ Εθνική: Μεγάλο διπλό για Πανδραμαϊκό | Λευκή ισοπαλία η Δόξα με Ορφέα (ΤΕΛΙΚΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ-ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Πρεμιέρα είχαμε σήμερα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής εκεί που σε 6 αναμετρήσεις  σημειώθηκαν 11 τέρματα.

Στα αποτελέσματα της ημέρας, η Δόξα Δράμας παραχώρησε λευκή ισοπαλία με αντίπαλο τον Ορφέα Ξάνθης, σε ένα παιχνίδι που οι Μαυραετοί ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες.

Μεγάλο διπλό για τον Πανδραμαϊκό με αντίπαλο τον Μ.Α. Ορφανίου με 0-2, σε ένα παιχνίδι που η Δραμινή ομάδα ήταν στα σημεία καλύτερη και πήρε σπουδαία νίκη με τα γκολ των Πινδώνη και Τζελίδη.

Μεγάλο διπλό και για την Αναγέννηση Πλαγιάς στην δύσκολή έδρα του Θερμαϊκού Θέρμης κερδίζοντας με το εύθραυστο 0-1 με γκολ του Σεϊτανίδη.

Σημαντικό διπλό πέτυχε και ο Εθνικός Σοχού στην Αλεξανδρούπολη με 0-1 με γκολ των Στασινόπουλου και Ταγματζίδη, με τους Θεσσαλονικείς φέτος να έχουν καλή ομάδα και να κοιτάζουν τις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Άρης Αβάτου στην έδρα του με αντίπαλο τον Απόλλων Παραλιμνιού, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν  κεφάλι στο σκορ με τον Γκίκα νωρίς στο παιχνίδι. Στην συνέχεια ο Άρης Αβάτου ισοφάρισε το παιχνίδι πριν βγει στο ημίχρονο και στο τελευταίο δεκάλεπτο πέτυχε άλλα δύο τέρματα για το τελικό 3-1.

Τέλος, ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στην Χρυσούπολη ανάμεσα στον Νέστο και τον Αγροτικό Αστέρα με δύο αυτογκολ να κρίνων το παιχνίδι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

Θερμαϊκός Θέρμης – Αναγέννηση Πλαγιάς 0-1(40′ Σεϊταρίδης)

Δόξα Δράμας – Ορφέας Ξάνθης 0-0

Νέστος Χρυσούπολης – Αγροτικός Αστέρας 1-1(αυτογκόλ / αυτογκόλ)

Αλεξανδρούπολη – Εθνικός Σοχού 0-2 (14′ Στασινόπουλος, 78′ Ταχματζίδης)

Μ. Αλ. Ορφανίου – Πανδραμαϊκός 0-2 (39′ Πινδώνης, 48′ Τζελίδης)

Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου 3-1 (33′ Σαρηγιαννίδης, 82′ Βαφειάδης, 90′ Παπαδόπουλος / 17′ Γκίκα)