Δόξα Δράμας – Θερμαϊκός Θέρμης 0-0: Κόλλησαν στο μηδέν

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Δόξα και τον Θερμαϊκο σε ένα ματς που οι Μαυραετοί ήταν καλύτεροι όμως δεν κατάφερε ν βρει δίχτυα.

Ο Θερμαϊκός είχε και αυτός αρκετές ευκαιρίες έχασε πέναλτι που το απόκρουσε ο Ηλιάδης και σίγουρα μπορούσε να κάνει την ζημιά σήμερα στην Δόξα.

Οι Μαυραετοί έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες με τον Χατζηδημητρίου, Φραγκούλη και  Αγιώτη. Ενώ η πιο σπουδαία ευκαιρία για τους γηπεδούχους ήταν το δοκάρι του Χατζηδημητρίου στο 53’ μετά από ωραία ενέργεια του Θεοδοσιάδη.

Φάσεις του αγώνα

6′ Ωραία ανάπτυξη για τον Θερμαϊκό η μπάλα θα φτάσει στον Λαλκοβιτς ο Ηλιάδης θα αποκρούσει

9′ πρώτη επίσκεψη για την Δόξα σέντρα του Μπλιού κεφαλιά του Κόντου θα απομακρύνει η άμυνα

10 ‘ Σέντρα του Φραγκούλη, η μπάλα θα φτάσει στον Μπλιό που θα κάνει το σουτ η μπάλα θα βρει στα σωματά διαμαρτυρίες της Δόξας για πέναλτι

13′ Φάουλ για την Δόξα η μπάλα θα φτάσει στον Χατζηδημητριου που θα πιάσει την κεφαλιά, θα αποκρούσει ο Σαββίδης

21′ Σουτ του Αναστασιάδη η μπάλα άουτ

25′ Τετ α τετ Παπαδόπουλου θα βγει ο Ηλιάδης και θα το κερδίσει

29′ κόρνερ για τον Θερμαϊκό κεφαλιά του Δεινόπαπα θα διώξει πάνω στην γραμμή ο Αγιώτης

31′ Φάουλ για τον Θερμαϊκό κεφαλιά του Τσιάτσιου θα αποκρούσει με υπερπροσπάθεια ο Ηλιάδης, μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους

35′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα θα βγάλει την σέντρα απο αριστερά ο Φραγκούλης στο δεύτερο δοκάρι προβολή του Μπλιού η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ

41′ Ευκαιρία για την Δόξα όταν μετά απο φάουλ του Κόντου ο Χατζηδημητρίου θα πιάσει την κεφαλιά πάσα προς τον Σαμπανίδη θα πιάσει την κεφαλιά θα απομακρύνουν οι αμυντικοί και με δεύτερη προσπάθεια θα σουτάρει με την μπάλα να περνάει άουτ

44′ Ωραία πάσα του Λαλκοβιτς προς τον Δεινόπαπα ο οποίος θα προλάβει την έξοδο του Ηλιάδη, πέναλτι για τον Θερμαϊκό

44′ Πέναλτι που εκτελέστηκε ο Ηλιάδης απόκρουσε το 0-0 παραμένει

45’+2′ Φάση διαρκείας για τον Θερμαϊκό ο Ηλιάδης θα απομακρύνει

52′ Πάσα του του Αγιώτη στον Μπλιό που θα βγει απο δεξιά θα σπάσει την μπάλα στον Σαμπανίδη που θα σουτάρει και τον Σαββίδη να μπλοκάρει

53′ Δοκάρι για την Δόξα!!! Ο Θεοδοσιάδης θα βγει απο αριστερά θα σπάσει την μπάλα στην μικρή περιοχή θα απομακρύνει η αμυνα, ο Χατζηδημητρίου στην πορεία της μπάλας που θα σουτάρει και την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Σαββίδη

59′ Τετ α τετ του Δεινόπαπα θα βγει ο Ηλιάδης και θα μπλοκάρει την μπάλα στον άνοιγμα της μπάλα στο κοντρόλ του επιθετικού του Θερμαϊκού

61′ Φάουλ εκτέλεσε ο Κόντος φάση διαρκείας για την Δόξα με τον Κόντο να κερδίσει το κόρνερ

62′ Κόρνερ που εκτελέστηκε φάση διαρκείας στα καρέ του Θερμαϊκού σέντρα που έγινε απο τον Μπλιό κεφαλιά του Πιτσόλη ελάχιστα άουτ

67′ Σουτ του Φραγκούλη θα αποκρούσει θεαματικά ο Σαββίδη, κόρνερ που εκτελέστηκε με την άμυνα του Θερμαϊκού να απομακρύνει

69′ Σουτ του Σαλιαρη η μπάλα άουτ

73′ Φάση διαρκείας για τον Θερμαϊκό σουτ του Τσιάτσιου ο Ηλιάδης θα μπλοκάρει

75′ Φάουλ για την Δόξα θα εκτελέσει ο Κόντος στο δεύτερο δοκάρι κεφαλιά του Σαμπανίδη η μπάλα άουτ

81′ Κόρνερ για τον Θερμαϊκό κεφαλιά του Δεινόπαπα άουτ

Διαιτητές: ΜΠΟΥΡΟΥΖΙΚΑΣ ΘΩΜΑΣ ΔΙΧΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΙΧΑΗΛ – ΛΑΡΙΣΑΣ

Δόξα Δράμας: 1. Ηλιάδης, 4. Φραγκούλης, 5. Παπαϊωάννου, 6. Ρούτσης(77′ 20.Περσίδης), 9. Χατζηδημητρίου(69′ 7. Κυριακίδης Δ.), 10. Σαμπάνης, 13. Αγιώτης, 14. Οικονομίδης(58′ Ιωσηφίδης), 16. Θεοδωσιάδης(58′ 2.Πιτσόλης), 17. Μπλιός, 19. Κόντος(77′ Ανθουλάκης).

Θερμαϊκός Θέρμης: 1. Σάββίδης, 2. Στοϊνοβιτς(Αθανασίου), 3.Κουρέλας, 4.Παπαστεργιανός, 5.Τσιατσιος, 6.Τσιούχας, 7.Λαλκοβιτς(76′ Βαβλιάκης), 8.Αναστασιάδης, 9.Σιλιάρης, 10.Παπαδόπουλος, 11.Δεινόπαπας.