Διπλό πρωτιάς για τον Πανδραμαϊκό!

Ο Πανδραμαϊκός έφυγε νικητής από τον Σοχό με 0-2 επί του τοπικού Εθνικού και αναρριχήθηκε ψηλά στην βαθμολογία, στον 1 βαθμό διαφορά από τον Αετό Ορφανού και τον Ορφέα Ξάνθης. Αναλυτικά οι ενδεκάδες και οι φάσεις του αγώνα, τις οποίες θα μπορείτε να παρακολουθήσετε σε λίγη ώρα μέσα από το κανάλι της Dramasport στο Youtube.

Εθνικός Σοχού (Γ. Παγώνης): Καραβελίδης, Δημητρακούδης, Μπατζαράς, Ραντζής, Σάββας, Στεφανίδης, Αχαλινόπουλος Λ., Κουτσικοβαγγέλης, Ταχματζίδης, Κουκουρίνγκος, Φούσκας

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν οι: Ιωαννίδης, Νικολίτσας, Θεοδωρίδης, Αντωνιάδης Α.

Πανδραμαϊκός (Μ. Καζεπίδης): Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Αϊβάζης, Κωνσταντάρας, Πατένταλης, Αναστασιάδης, Θεοδωρίδης, Μουδούρογλου, Αχαλινόπουλος Κ., Μπερούκας

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν: Μπαντής, Παυλίδης, Μπελμάνι, Διαμαντίδης

6′ Ωραία πλαγιοκόπηση προς τον Αχαλινόπουλο, σέντρα, πλασέ του Μουδούρογλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα αλλά ο επόπτης θα το ακυρώσει ως οφσάιντ

8′ Τετ-α-τετ του Ταχματζίδη, ο οποίος θα καθυστερήσει και κάπως έτσι ο Κιουμουρτζής θα βγει και θα μπλοκάρει την μπάλα.

13′ Νέα ευκαιρία για τον Μουδούρογλου, ο οποιος θα περάσει δύο παίκτες, θα κάνει το σουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Καραβελίδη

16′ Αναμπουμπούλα στην άμυνα του Εθνικού, σουτ του Κονταξή, αρκετά άουτ.

22′ Προσωπική ενέργεια του Λεωνίδα Αχαλινόπουλου και σουτ, η μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Κιουμουρτζή

24′ Ο Μουδούρογλου από τα αριστερά θα περάσει δύο παίκτες, θα κάνει ένα πανέμορφο σουτ και θα ανοίξει το σκορ.

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν, αφού μετά από φάουλ η μπάλα θα φτάσει στον Φούσκα η κεφαλιά του οποίου θα περάσει άουτ.

42′ Προσωπική ενέργεια του Μπερούκα, θα μπει μες στην περιοχή, θα κάνει το σουτ και ταυτόχρονα το 0-2.

57′ Ένα σουτ του Μπερούκα, δίχως αποτέλεσμα.

60′ Κόρνερ για τον Πανδραμαϊκό, κεφαλιά του Πατένταλη και άουτ.

63′ Ωραία κεφαλιά από τον Μουδούρογλου και πάλι όμως άουτ.

72′ Κεφαλιά του Κουκουρίνγκου, έξω.

90+4′ Διπλή ευκαιρία για τον Εθνικό, με τον Ταχματζίδη να κάνει το σουτ, η μπάλα να βρίσκει στα σώματα και στην συνέχεια ο Αχαλινόπουλος να κάνει νέο σουτ με τον Κονταξή να διώχνει πάνω στην γραμμή.