Δίκαιη επικράτηση του ψυχωμένου Άρη Αβάτου 1-0 επί της Δόξας Δράμας

Μακριά από τον καλό της εαυτό η Δόξα Δράμας ηττήθηκε με σκορ 1-0 στο Άβατο από τον τοπικό Άρη και γνώρισε την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα μετά από μια νίκη και μια ισοπαλία που είχε στο ενεργητικό της.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, προηγήθηκαν μόλις στο 7’ και έκαναν σωστή διαχείριση του ματς φτάνοντας στη πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Η Δόξα πρέπει σίγουρα να βρει τι φταίει που στα δύο τελευταία παιχνίδια, στο κυπέλλο με την Χωριστή και τώρα με το Άβατο έβγαλε μια τόσο μέτρια αγωνιστική εικόνα και να ψάξει την ανάκαμψη της την Τετάρτη στο εκτός έδρας παιχνίδι στο Παραλίμνιο με αντίπαλο τον τοπικό Απόλλων.

Φάσεις αγώνα

7′  ωραία μπαλιά του Ψεμματάς στο Χασάν Ογλού που με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

19′ σουτ του Γκαρνέτα από καλή θέση θα διώξει σωτήρια ο Μπεζυρτζής.

25′ κεφαλιά του Παπαδόπουλου φεύγει λίγο άουτ.

28′  ο Ψεμματάς σουτάρει αλλά ο Μπεζυρτζής σε καλή θέση αποκρούει.

34′ Κεφαλιά του Τενεκέ η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

39′  τέτατετ ο Μούξιος το πλασέ σωτήρια επέμβαση του Μπεζυρτζή.

51′ Εκτέλεση φάουλ του Κόντου αποκρούει αντίπαλος  τερματοφύλακας.

59′ Εκτέλεση φάουλ του Ντόση από αριστερά και ο προωθημένος Μκρτσιάν πιάνει καλή κεφαλιά αναγκάζοντας τον Καρά Ισμαήλ να κάνει καλή απόκρουση.

72′ Σέντρα σουτ του Μπλιού από δεξιά μπλοκάρει εύκολα ο Χασάν Ισμαήλ.

86′ κεφαλιά του Μκρτσιάν από πολύ καλή θέση αποκρούει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Διαιτητής του αγώνα: Χάψας με βοηθούς Μυσιρλή – Ζαχαριά (Σερρών)