Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκός 2-2 : Στις καθυστερήσεις έχασε την νίκη η Δραμινή ομάδα

Ισόπαλο έληξε το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς για τον Πανδραμαϊκό ο οποίος έδειξε βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με τα τελευταία 3 παιχνίδια.

Η Δραμινή ομάδα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 5’ έκανε το 0-1 με τον Μπερούκα, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2. Στο 12’ ο Απόλλων Παραλιμνίου μείωσε το σκορ με τον Γκούμα με πέναλτι. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και ήταν πιο ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες με το 1-2 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού ήταν ίδια πολλές χαμένες ευκαιρίες με τους ποδοσφαιριστές να παίζουν πιο ελεύθερα αφού δεν είχε κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον το παιχνίδι.

Στις καθυστερήσεις τις αναμέτρησης ο Γεράκης έκανε το 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πανδραμαικός(Μπάμπης Καζεπίδης): Κιουμουρτζής,Κεχαγιάς(89’Παπαδόπουλος), Κονταξής(39’ λ.τρ Μοσχόπουλος), Αϊβάζης, Κωνσταντάρας, Φουστέρης(46’ Γρηγοριάδης), Αχαλινόπουλος, Θεοδωρίδης(70’Αναστασιάδης), Μπαμπαλής, Διαμαντίδης, Μπερούκας.