Πανδραμαϊκός – Άρης Αβάτου 1-1: Απουσίες και κακός αγωνιστικός χώρος επηρέασαν την δραμινή ομάδα

Τον αγώνα παρακολούθησε και σχολιάζει ο Δημ. Αδάκτυλος

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι κορυφής του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας μεταξύ του Πανδραμαϊκού και του Άρη Αβάτου στο γήπεδο Ξηροποτάμου.
Δίκαιη μοιρασιά βαθμών και εντυπώσεων με τα δύο γκολ να μπαίνουν στο πρώτο μέρος και ουσιαστικά να έχουμε ελάχιστες καλές ευκαιρίες στο β μέρος με τις δύο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα νώτα τους.

Ο Πανδραμαικος είχε να διαχειριστεί και τις δύο απουσίες της τελευταίας στιγμής του Γιώργου Μπερούκα και του Σάκη Πινδώνη, αλλά και τον κακό αγωνιστικό χώρο που δεν τον βοήθησε να παίξει γρήγορα και κάθετα όπως μας έχει συνηθίσει σε προηγούμενα παιχνίδια.
Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χασαν Ογλού με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις χωρίς να αλλάξει κάτι όμως στα λεπτά των καθυστερήσεων που απέμειναν.

Τα γκολ του αγώνα
Στο 25′ ωραία παράλληλη σέντρα του Κεχαγιά ο Παυλίδης στοπάρει σουτ στην απέναντι γωνία και το 1-0 για τον Πανδραμαικό.

Στο 36′ από εκτέλεση φάουλ ο προωθημένος Κουσούμπας με κεφαλιά θα κάνει το 1-1.

Διαιτητής του αγώνα Λάπατας με βοηθούς Γκιόσι και Σόφτα όλοι του συνδέσμου Έβρου.