Veria Ladies – Δόξα 2016 2-2: Πήρε τον πολύτιμο βαθμό στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης η δραμινή ομάδα

Ισόπαλη 2-2 έλειξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Βέροια και την Δόξα 2016, σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες με την Δραμινή ομάδα να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις του αγώνα

Οι Veria Ladies απέδειξαν ότι δεν υπάρχουν φαβορί στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής. Απέναντι σε μία ομάδα που έχει αυτόν τον τίτλο, η ομάδα της Βέροιας όχι μόνο δεν έχασε, αλλά δεν θα μπορούσε να είχε πάρει και το τρίποντο.

Καθ’ όλη τη διάρκειά της, η αναμέτρηση ήταν αρκετά ισορροπημένη και το τελικό 2-2 αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού. Βέβαια, ο τρόπος που ήρθε αφήνει πικρία στη βεροιώτικη ομάδα.

Τα κορίτσια του Γιώργου Μυλωνά έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους και μόλις στο 6ο λεπτό η Πετράκη έκανε το 1-0 με μια υπέροχη λόμπα. Η Δόξα έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο, με την Γκαζαρίδου να είναι αυτή που διαμορφώνει το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου, στο 33ο λεπτό.

Ανάλογη η εικόνα του παιχνιδιού και στο δεύτερο ημίχρονο, με τη Βέροια να προηγείται νωρίς χάρη στο γκολ της Σταφυλίδου Γεσθημανής στο 55ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενες άργησαν να αντιδράσουν και το έκαναν σε σημείο που δεν άφηναν περιθώρια, με τη Τζιτζόγλου να ισοφαρίζει για το τελικό 2-2 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Veria Ladies (ΜΥΛΩΝΑΣ): ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ, ΣΤΑΦΥΛΙΔΟΥ Π. (ΚΑΝΔΥΛΑ 63′), ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΟΥ Α., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ (ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ 84′), ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ, ΠΕΤΡΑΚΗ (ΜΙΛΗ 84′), ΣΤΑΦΥΛΙΔΟΥ Γ. (ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΟΥ Φ. 58′), ΣΕΪΤΑΝΙΔΟΥ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΦΕΪΜ.

Δόξα 2016: ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ, ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ, ΙΤΟΓΙΑ, ΖΗΣΗ, ΛΟΥΛΙΟΥΔΗ (ΑΛΑΣΙΔΟΥ 60′), ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, ΣΩΜΑΔΗ, ΜΑΡΑΣΛΗ, ΓΚΑΖΑΡΙΔΟΥ (ΜΠΥΡΟΛΟΓΛΟΥ 68′), ΜΠΑΝΤΗ, ΤΖΙΤΖΟΓΛΟΥ.

Πηγή: sportsfan.gr