Βασίλισσα Θράκης – Δόξα 2016 2-1: Ήττα με πολύ καλή εμφάνιση για τα κορίτσια της Δράμας

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας σε φιλικό αγώνα με τη Βασίλισσα της Θράκης το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο της θαλασσιάς.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ με πολύ ωραίο σουτ της Τζιντζόγλου μετά από εκτέλεση φάουλ της Χατζηιωάννου στο τέλος του Α´ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο δύο ολιγωρίες στην άμυνα της ομάδας μας, έδωσαν την ευκαιρία στην Βασίλισσα της Θράκης αρχικά να ισοφαρίσει και έπειτα να προηγηθεί στο σκορ διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Με πολλές απουσίες η σύνθεση της ομάδας μας αφού για διαφορετικούς λόγους απουσίαζαν η Μαρασλή, η Σωμάδη, η Πουλιούδη Ελπίδα, η Πουλιούδη Κατερίνα, η Τσιόκα, η Γεωργιάδου και η Πολυχρονίδου ενώ για πρώτη φορά αγωνίστηκε το νέο απόκτημα της ομάδας η Ριζοπούλου Αγάπη.

ΔΟΞΑ 2016
Ασπρουδη Α. Ζήση, Αλατζιδου, Κελεμπεκη, Ριζοπούλου , Χατζηιωάννου, Τζιντζογλου, Μπιλορογλου, Λαζαρίδου, Χιντζιδου, Μπαντή.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Παπαδοπούλου, Μπεζυρτζή, Τσεκερίδου, Μπαρουξάκη, Λύρατζη, Βασίλογλου, Άντζα, Ασπρούδη.