Σημαντικό διπλό για Γραμμένη στην Αλιστράτη |Σημαντικές νίκες για Μικρόπολη,Μυλοπόταμο και Κ. Βροντού

Αγωνιστική δραστηριότητα είχαμε και στον δεύτερο όμιλο της Β’ κατηγορίας εκεί που σε 4 αναμετρήσεις είχαμε 10 τέρματα και αρκετό θέαμα.

Μεγάλο διπλό για την Μικρόπολη στα Αμπελάκια με 1-2, με δύο γκολ του Σαββίδη από το σημείο του πέναλτι, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι είχαν αρκετά παράπονα από την διαιτησία της αναμέτρησης.

Νίκη για τον Μυλοπόταμο στην επιστροφή του στην αγωνιστική δράση με αντίπαλο τον Καστρινό Β, με 1-0. Ο χρυσός σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Ευθυμιάδης στο 30’.

Μεγάλο διπλό της Γραμμένης στην έδρα της Αλιστράτης με 0-2, σε ένα παιχνίδι που σίγουρα φαβορί ήταν οι γηπεδούχοι. Για την Γραμμένη δίχτυα βρήκαν οι: Αλεξίου και Γαϊδατζής.

Στους Ποταμούς η Μικροκλεισούρα φιλοξένησε την Κ.Βροντού με τους γηπεδούχους στην ουσία να αντέχουν για ένα ημίχρονο. Στο 20’ ο Μπαϊρακτάρης έκανε το 1-0 το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι βρήκαν άλλα τρία γκολ με τους Θεοδωρίδη, Καρυπίδη και Βαρυτιμιάδη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αμπελάκια – Μικρόπολη  1-2

27’Γεωργιάδης / 60’-80’(Π)Σαββίδης

Μυλοπόταμος – Καστρινός Β 1-0

30’Ευσταθιάδης

Αλιστράτη – Γραμμένη  0-2

34’Αλεξίου,75’ Γαϊδατζής

Μικροκλεισούρα – Κ. Βροντού  0-4

20’Μπαϊρακτάρης Π.,51’ Θεοδωρίδης,54’ Καρυπίδης Στ.,66’ Βαρυτιμιάδης