Κ.Α.Ο.Δ. – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 65-47: Νίκη για τον Κ.Α.Ο.Δ. στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας(Φωτο-Βίντεο)

Νικηφόρο ξεκίνημα για τον Κ.Α.Ο.Δ. στα φιλικά προετοιμασίας με την ομάδα του Νίκου Γρηγοριάδη να δείχνει καλά στοιχεία και να παίζει καλό μπάσκετ για την εποχή, κερδίζοντας την Αγία Βαρβάρα Καβάλας με σκορ 65-47.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και πήρε γρήγορα διαφορά με τους Γρούδο Δούκα, Φώτη Στυλίδη να είναι σε καλή μέρα.

Οι Πράσινοι ήταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού για το 41-17 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι της Αγίας Βαρβάρας παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι και κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά για το 46-31 της 3ης περιόδου.

Στην 4η και τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες λύθηκαν και πέτυχαν αρκετά σουτ τριών πόντων για το τελικό 65-47.

Κ.Α.Ο.Δ.(ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ)ΔOMZAPIΔHΣ, MAPKOΠOYΛOΣ , ΣITAPIΔHΣ, ΣTYΛIΔHΣ , ΓAITANIΔHΣ ΓPOYΔOΣ ΔOYKAΣ, MΠEΣΣAΣ, KOYMΛEΛHΣ, ΠAΠAΠAΣXAΛHΣ, KABAPΓYPHΣ ΦΩTHΣ, ΣABBOΓΛOY OPΦANIΔHΣ KΩΣTAΣ, ΓPHΓOPIOY NIKOΛAΣ, ΣTEΦAN, ΣTEΦANIΔHΣ.

Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος): Μπαλαμπουγιούκης Δημ. , Χατζηαβραμιδης, Χρονόπουλος, Μητρούλης, Ζωτίδης, Μπαλαμπουγιούκης Πελ., Σουλιδης, Βασιλόπουλος, Πεπα, Θανάση, Λαζαρίδης, Πρασίνης, Σπυρίδης, Παπαδόπουλος.