Α.Σ. Ελπίς Αμπελόκηποι – Κ.Α.Ο.Δ. 79-87: Κερδίζει και συνεχίζει το κυνήγι της κορυφής(+video)

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε την Κυριακή ο ΚΑΟ Δράμας με σκορ 79-87 στη Θεσσαλονίκη επί της τοπικής ομάδας Ελπίς Αμπελοκήπων.

Το παιχνίδι δεν ήταν καθόλου εύκολο για την δραμινή ομάδα με τον αντίπαλο να είναι κοντά στο σκορ με το ημίχρονο στο 40-45.

Στην γ’ περίοδο η ομάδα μας βελτιώθηκε αμυντικά και κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας.

Παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων να επανέλθουν, η δραμινή ομάδα με κορυφαίους σε απόδοση τους Στυλίδη, Μούκα και Κουμλέλη κράτησε την διαφορά και πήρε το ζητούμενο τους δύο πολύτιμους βαθμούς της νίκης.

Τέλος, την Κυριακή στις 17:00 ο Κ.Α.Ο.Δ. έχει κρίσιμο παιχνίδι με τον Ιωνικό Ιωνίας για να συνεχίσει στο κυνήγι της κορυφής.

Δεκάλεπτα: 19-25, 40-45, 58-68, 79-87

Διαιτητές: Συμεωνίδης-Φίλλιος

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 13(3), Παπαπασχάλης 2, Ριζόπουλος 2, Στεάι, Μαλακόπουλος 19(5), Δημητρόπουλος, Μανδράς 2, Τζιβεριώτης 23(3), Καραγιώργος, Τραπεζάνογλου 19, Τερζίδης.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Αμπελακιώτης 2, Γαϊτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 30(4), Γαϊτανίδης 3(1), Γρηγοριάδης 4, Κουμλέλης 20, Μπόζης 5, Χαρισμίδης 1, Μούκας 24(3).