Α.Ο.Προσοτσάνης – Μακεδόνες Κρηνίδων 79-68: Πρώτη νίκη για την Δραμινή ομάδα

Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την Προσοτσάνη η οποία επικράτησε δύσκολα επί των αξιόμαχων Κρηνίδων με σκορ 79-68.

Σε ένα ματς που ξεκίνησε νωθρά η δραμινή ομάδα , και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-7 στο 2΄ αλλά ένα γρήγορο σερί 11-0 για τον ΑΟΠ σε ένα δίλεπτο έφεραν τους γηπεδούχους μπροστά με 11-7
..αλλά η πρώτη περίοδος έκλεισε υπέρ των φιλοξενούμενων με σκορ 14-15.

Στην δεύτερη περίοδο οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με την Προσοτσάνη να ανεβάζει ρυθμό και να κλείνει το ημίχρονο με σκορ 37-34.

Σε μια κακή ημέρα , η επανάληψη και δη η 3η περίοδος κυμάνθηκε στο ίδιο τέμπο ωστόσο ένα τρίποντο του Κουτσίδη σε νεκρό χρόνο έβαλε μπροστά τον ΑΟΠ (54-52).

Στην τελευταία περίοδο , οι γηπεδούχοι κράτησαν την πρωτοπορία και έφθασαν έστω και αγχωμένα στο πολύτιμο πρώτο ”ροζ φύλλο” για την φετινή χρονιά!