Φωτιά στην κορυφή του β’ ομίλου | Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ακρίτα Κάτω Νευροκοπίου

Φωτιά πήρε η κορυφή του β’ ομίλου της Α’ κατηγορίας του νομού μας μετά την πρώτη φετινή ήττα στο πρωτάθλημα για την Προσοτσάνη με 1-3 από τον Βώλακα στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Ματζιάρη στο 8’, ο Βώλακας όμως απάντησε στο 27’ με γκολάρα του Ηλία Μουζενίτοβ.

Στο 39’ η Προσοτσάνη έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Αστερίου και το ματς πήρε φωτιά στο 86’ με το γκολ του Σίγγου και το 1-2.

Αποβολή Τσακμακίδη, διακοπή μισής ώρας και εκκένωση της κερκίδας για να συνεχιστεί το ματς και ο Μουζενίτοβ στην τελευταία φάση του αγώνα να διαμορφώνει το τελικό 1-3.

Στους δυο βαθμούς πλησίασε την κορυφή η Δόξα Πετρούσας που κέρδισε εύκολα στο γήπεδο της με 3-0 τον αξιόμαχο Ακρίτα Νέας Κρώμνης με γκολ του Καλλέργη στο 9’, του Αντωνιάδη στο 14’ και του Δροσίδη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ακρίτα Κάτω Νευροκοπίου που αρχίζει να ελπίζει για 4αδα.

Ο Τσακίρης στο 12’ έκανε το 1-0 για να ισοφαρίσει ο Λάμπρου στο 49’.

Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με δύο γκολ στο τελευταία λεπτά.

Στο 88’ κέρδισε πέναλτι ο Σέγγος και το εκτέλεσε εύστοχα ο Χατζηλαζαρίδης για να γίνει το τελικό 3-1 με γκολ του πιτσιρικά Εξουζίδη στο 93’.

Τέλος εύκολη νίκη πέτυχε η Νέα Αμισός με 8-0 επί του Αστέρα Κουδουνίων.

Από δύο γκολ πέτυχαν οι Παπακωνσταντίνου και Μπιαζάκης και από ένα Θεοδοσιάδης, Αθανασιάδης, Καρακασίδης και Πούλας.