ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ-ΑΚΡΙΤΑΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 0-2

Την Τρίτη του φετινή νίκη  στο πρωτάθλημα σημείωσε το Σάββατο ο Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου καθώς κατάφερε να περάσει από την δύσκολη έδρα του Δοξάτου.

Η ήττα αυτή είχε αποτέλεσμα την απομάκρυνση του Γιάννη Όμπαση από τον πάγκο της ομάδα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι το Νευροκόπι ήταν αυτό που είχε όρεξη να δημιουργήσει ευκαιρίες και στο πρώτο μέρος έχασε σημαντικές ευκαιρίες με Αμπατζίδη, Μαυρόπουλο, Μουζενίτοβ και Τσακίρη.

Το Δοξάτο θα απειλήσει στο πρώτο μέρος με τον Χατζηνικολαϊδη με τον Μιχαηλίδη να αποκρούει, με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το Δοξάτο παρουσιάστηκε βελτιωμένο και προσπάθησε να ανοίξει το σκορ. Στο 75’ το Νευροκόπι ήταν αυτό που πήρε προβάδισμα κάνοντας το 0-1 για τον Ακρίτα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μουζενίτοβ έκανε το 0-2 το οποίο ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Δοξάτο (Όμπασης): Καραγιαννίδης κ., Χιωτάκης, Καράνταης, Χριστοφυλλάκης, Καραγιαννίδης, Μποζίνης, Καλτσίδης, Νότας, Σεραφειμίδης, Χατζηνικολαϊδης,  Αποστολίδης

Νευροκόπι (Κονταξής): Μιχαηλίδης, Κασσός, Γαλόπουλος, Μαυρόπουλος, Τσενεκλίδης, Σωτηρόπουλος, Μπάτζιος, Αμπατζίδης, Μαυρόπουλος Ι., Μουζενίτοβ, Τσακίρης.