Π.Α.Ο.Π Ν. Αμισού – Άρης Αβάτου 0-2 : Ανταγωνιστική η Ν. Αμισός απέναντι σε έναν πιο έτοιμο αντίπαλο(Φωτογραφίες + Βίντεο)

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο της Ν. Αμισού φιλικό προετοιμασίας ανάμεσα στον ΠΑΟΠ Ν. Αμισού και τον Άρη Αβάτου. Το τελικό αποτέλεσμα 0-2 με ένα γκολ για τον Άρη Αβάτου σε κάθε μέρος.

Ο Άρης Αβάτου ήταν ελαφρά καλύτερος σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης σημειώνοντας το 0-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ ακριβώς στο 45’, ενώ στην επανάληψη  και περίπου στο 60’ έκανε το 0-2.

Ο Γιώργος Πολυρονίδης μοίρασε τον χρόνο σε όλους τους παίκτες του παίζοντας σε κάθε ημίχρονο 2 διαφορετικές ενδεκάδες για 45’ λεπτά, παρουσιάζοντας και στα δύο ημίχρονα καλό πρόσωπο.

Στο 80’ η Ν. Αμισός πέτυχε γκολ με τον διαιτητή να τον ακυρώνει ως οφσαιντ, με το 0-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΟΠ Ν. Αμισού(Πολυχρονίδης): Λαμπρινουδακη, Χρυσοχοΐδης, Ευαγγελίδης, Κατσαβουνιδης, Κανταρτζης, Καρακασίδης,Βασιλειάδης Παύλος, Ζαγιακου, Βυζινος Βασίλης, Ζουμπακης, Μπιαζακη.

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν οι: Μιχαηλίδης Κερεμιδης Μπιαζακης Δημήτρης Φερσιζιδης Μυτιληναίος Θεοδοσιάδης Σιλλος Γκαμοτσος Πουλας Βυζινος Κωστας Τσιμισκιδης Παυλος