Πανδραμαϊκός – Δόξα Βώλακα: Live η εξέλιξη της αναμέτρησης

Καλησπερα φίλες και φίλοι από το γήπεδο της Προσοτσάνης Γ. Μακρής εδώ που σε λίγο θα ξεκινήσει ο τελικός της ΕΠΣ Δράμας.

Συνθεσεις

Πανδραμαϊκος: Μιχαηλίδης, Μέντης, Ντοσης, Μητρούσης, Μαχαίρας, Χατζηκυριάκου, Αχαλινοπουλος, Γιαννόπουλος, Κουκολης, Μπουμπουρας, Παυλίδης.

Παγκος: Ρεβυθοπουλος, Μπαμπαλης, Ζηγιαχοβαλης, Μάντζαρης, Στυλιανίδης, Βασίλιεβιτς, Σταθακόπουλος, Ιγνατίου.

Δοξα Βωλακα: Μιχαηλίδης Π. , Κάσσος, Καρπιτσαρης, Μποσκοψιου, Σταϊκος, Βασιλειάδης, Χαλκίδης, Δράμπαλης, Σταμπουλής, Μουζενιτοβ,Μαλικης.

Παγκος: Μαρκόπουλος, Σιγγος, Τσαμπάζης, Παγκακης, Δράμπαλης Αθ., Σταμπουλής Αθ.,Σεβδιλης, Άρμεν Αλ. Κιμτσαρης.

1′ Το παιχνίδι ξεκίνησε

3′ Κορνερ για τον Πανδραμαικο φαση διαρκείας η μπάλα κόρνερ, κόρνερ εκτελέστικε απομακρύνει η άμυνα

7′ Φαουλ για τον Πανδραμαικο απομακρύνει άμυνα στην πορεία ο Χατζηκυριάκου σουτ στα σώματα

12′ Σουτ του Βασιλειάδη αποκρούει ο Μιχαηλίδης

16′ Πρώτη αλλαγή για τον Βώλακα έξω ο Χαλκιδης μέσα ο Μαρκόπουλος

17′ Φαση διάρκειας για τον Βώλακα απομακρύνει η Άμυνα του Πανδραμαικου

Σχολιο: Πρωτο 25λεπτο στον αγώνα με τον Πανδραμαικο να μπαίνει καλύτερα στο παιχνίδι, με τον Βώλακα μετά το 15′ να ανεβάζει απόδοση και να έχει τα ηνία της αναμέτρησης

40′ Χωρις κάποια μεγάλη ευκαιρία το παιχνίδι με τον Ρυθμό του παιχνιδιού να έχει πέσει

46′ Σουτ του Σταμπουλή αποκρούει ο Μιχαηλίδης

Ημιχρονο 0-0

46′ Εναρξη Β μέρους

51′ Σουτ του Παυλίδη η μπάλα θα βρει στον Κασσο θα περάσει η επίθεση για τον Πανδραμαικο

64′ Αλλαγη για τον Βώλακα μέσα ο Σιγγος Ι. έξω οι Σταϊκος

75′ Σουτ του Μουζενιτοβ αποκρούει ο Μιχαηλίδης

79′ Φάουλ για τον Βώλακα με τον Σταμπουλή με την άμυνα να αποκρούει, στην εξέλιξη της φάσης ο Χατζηκυριάκου θα βγει τετ α τετ με τον Μιχαηλίδη Παρθένη με τον τερματοφύλακα του Βώλακα να αποκρούει σωτηρία, μεγάλη ευκαιρία για τον Πανδραμαικο

80′ Αλλαγη για τον Βώλακα, μέσα ο Τζαμπαζης έξω ο Σταμπουλής

87′ Ωραια ενάργεια του Σιγγου θα μπει στην περιοχή θα σουτάρει ο Μιχαηλίδης θα μπλοκάρει

89′ Ωραια ενέργεια του Παυλίδη θα μπει στην περιοχή μαρκάρισμα του αμυντικού έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Βώλακα, με τον πάγκο του Πανδραμαικου να απειλεί να αποχωρήσει

93′ Ωραιο σουτ του Μπαμπούρης η μπάλα λίγο πάνω από την εστία

Ληξη αγωνα πάμε παράταση

Εναρξη Παράτασης

95′ Τετ α τετ ο Παυλίδης τελευταία στιγμή τάκλιν του Κάσσου

99′ Φαουλ για τον Βώλακα επιθετικό φαουλ

Τελος 1ου ημ Παράτασης

105′ Έναρξη β μέρους παράτασης

110′ Εξω ο Γιαννόπουλος μέσα ο Μπαμπαλης

114′ Μακρινό σουτ του Κάσσου μπλοκάρει ο Μιχαηλίδης

Τελικό αποτέλεσμα 0-0, πάμε πέναλτι

Κυπελλούχος η Δόξα Βώλακα με 3-2, MVP Βαγγέλης Παγκακης που έβγαλε 3 πέναλτι