Νίκες με μεγάλα σκορ για Προσοτσάνη και Πετρούσα | Ντεμπούτο με νίκη για τον Λευτέρη Ροδίτη στον πάγκο του Νευροκοπίου

Με την 9η και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος στον δεύτερο όμιλο της Α’ ΕΠΣ Δράμας.

Νίκες με μεγάλα σκορ για τους δύο πρωτοπόρους Προσοτσάνη και Πετρούσα.

Οι πρωτοπόροι της Προσοτσάνης έκαναν το 8 στα 8 κερδίζοντας εύκολα με σκορ 2-6 στο Φωτολίβος την τοπική ομάδα.

Το ματς ουσιαστικά κρίθηκε από το πρώτο μέρος με τα δύο γκολ του Παναγιώτου και από ένα Τσακμακίδη και Γεωργιάδη για το 0-4.

Οι γηπεδούχοι που έμειναν και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Νίκου Κοκοτσάκη, μετά το 0-5 από τον Τόπι έβγαλαν αντίδραση μειώνοντας με τα γκολ του Χαντζίδη και του Βασιλειάδη σε 2-5, για να διαμορφώσει το τελικό 2-6 στις καθυστερήσεις ο Τόπι.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την 2η της βαθμολογίας Δόξα Πετρούσας με 1-4 στην έδρα της Καλή Βρύσης.

Δύο γκολ για τον Λάζαρο Ξενίδη στο 32’ και στο 70’ και από ένα γκολ για Τζάρτζαλο και Γάιδα, με τον Σεμπελίδη να είναι ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος της Καλή Βρύσης.

Δύσκολη νίκη για την Δόξα Βώλακα στον αξιόμαχο σε αυτό το ματς Ακρίτα Νέας Κρώμνης που τα έδωσε όλα για ένα θετικό αποτέλεσμα, δέχθηκε όμως τελικά το γκολ από τον Τσιμισκίδη στο 70’.

Τέλος ντεμπούτο με νίκη για τον Λευτέρη Ροδίτη στον πάγκο του Ακρίτα Κατω Νευροκοπίου στη δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Νέας Αμισού με γκολ του Γαλόπουλου στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.