Διπλό για Προσοτσάνη στο 94’ με Ρούσσο, άνετα η Πετρούσα | Από την κόλαση στον Παράδεισο ο Αμπελόκηπος, ακυρώθηκε το παιχνίδι στην Νέα Αμισό

Με την 3η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα ο Θεσμός του Κυπέλλου στον δεύτερο και τέταρτο όμιλο εκεί που είχαμε αρκετά τέρματα και σήμερα, όμως και μια αναβολή λόγω μη εγκυρότητας των Ράπιντ τέστ των παικτών των Κουδουνίων.

Στο γήπεδο Αμπελοκήπων είχαμε γκολ και θέαμα και εναλλαγή συναισθημάτων σε διάφορα μέρη του παιχνιδιού καθώς ο Αρκαδικός άνοιξε το σκορ στο 47’ με τον Μελίδη όμως οι Αμπελόκηποι βρήκαν δύο γρήγορα γκολ με τον Χατζηδημητρίου και τον Περσίδη μέσα σε ένα λεπτό και 8 λεπτά αργότερα ο Κυσσίδης έκανε το 3-1, ενώ το μόνο που κατάφερε ο Αρκαδικός ήταν να μειώσει με τον Νουσδίλη στο 89’ για το τελικό 3-2.

Μεγάλο παιχνίδι στο Νευροκόπι που ο τοπικός Ακρίτας ήθελε μόνο νίκη για να ελπίζει σε κάτι καλύτερο και πρόκριση στον θεσμό του Κυπέλλου, χάνοντας τελικά, στο 94’ με γκολ του Ρούσσου, με 2-1.

Στην Πετρούσα η τοπική ομάδα της Δόξας φιλοξένησε το Μικροχώρι, σε ένα παιχνίδι που η ομάδα του Δημήτρη Κυριακίδη είχε αρκετές ευκαιρίες όμως πέτυχε μόνο 2 γκολ με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε καλά πίσω μέχρι το 75’ ώσπου ο Γάιδας έκανε το 2-0, ενώ πιο πριν η Πετρούσα έχασε πέναλτι με το Μικροχώρι να έχει για ένα ακόμη παιχνίδι σε καλή μέρα τον Σαββίδη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Ν.Αμισός – Κουδούνια Ακυρώθηκε

Αμπελόκηποι – Αρκαδικός 3-2

Σκόρερ: 55’ Χατζηδημητρίου, 56’ Περσίδης,66’ Κυσσίδης / 47’ Μελίδης, 89’ Νουσδίλης

Νευροκόπι – Προσοτσάνη 1-2

69’ Τσακίρης/20’ Αστερίου, 94’ Ρούσος

Πετρούσα – Μικροχώρι 2-0

22’ Γεωργιάδης, 73’ Γάϊδας(χαμένο πέναλτι στο 61’ ο Γεωργιάδης)