Ακρίτας Ν. Κρώμνης – Άρης Φωτολίβους 0-4 : Άνετη Νίκη για το Φωτολίβος | Οι φωτογραφίες της αναμέτρησης (picks)

Άνετη νίκη πέτυχε εχθές το Φωτολίβος στην έδρα του Ακρίτα με 0-4, φτάνοντας στην δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα η ομάδα του Βασίλη Σαρακασίδη .

Το Φωτολίβος μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και απο νωρίς επέβαλε το ρυθμό του. Αρχικά στο 4′ ο Ρουμελιώτης έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους μετά απο πάσα του Βασιλειάδη Φ., στο 8′ ο Χατζίδης με πέναλτι έκανε το 0-2 για το Φωτολίβος.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν την κατοχή της μπάλας και να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο με το 0-2 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Φωτολίβος συνέχισε να είναι καλύτερο και στο 65′ ο Πολυζώνης έκανε το 0-3 μετά απο ασσίστ του Βασιλειάδη και στο 88′ ο Σαββίδης έκανε το 0-4 μετά απο πάσα πάλι του Βασιλειάδη Φ., το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Γράφει : Μπουτζέκης Δημήτρης

Φωτογραφίες : Ελενη Ευστρατίδου