ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1 – 1 : Δίκαιη ισοπαλία σε ένα παιχνίδι που θα ήταν άδικό να χάσει κάποιος

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στο Καλαμπάκι και τους Αμπελοκήπους με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Στο παιχνίδι μπήκε καλύτερα το Καλάμπάκι χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες με  Σαλωνίδη και Μαυροβασίλη . Στο 20’ ο Μίτρε εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα του Καλαμπακίου ανοίγοντας το σκορ για τους Αμπελόκηπους για το 0-1.

Στην συνέχεια οι Αμπελόκηποι απείλησαν με Μαυρίδη με την μπάλα να περνάει άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για το Καλαμπάκι στο 29’ με τον Προκοπίου που θα σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να περνάει άουτ.

Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Σαλωνίδης θα πετύχει τέρμα όμως ο διαιτητής έδειξε ότι βρισκόταν σε θέσει οφ σαιντ, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης το οποίο το βρήκαν στο 63’ με τον Προκοπίου κάνοντας το 1-1.

Στην συνέχεια οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες εκατέρωθεν με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Καλαμπάκι (Μουρατίδης): Καλετζής, Πέτρο, Δεμενελούδης, Κλόγκερι, Ποιμενίδης, Διαμαντι. Σαλωνίδης, Μαυροβασίλης, Πετζεπ, Καπτέλι, Προκοπίου.

Αμπελόκηποι(Τεξίζογλου) : Μπόσκος, Άλλα, Γιαγκάζογλου, Βασιλειάδης, Κυσσίδης Κ., Μίτρε, Μαυρίδης, Παπαδόπουλος, Δαφνάκης, Καραγκιοζίδης, Κυσσίδης Αθ.