Άρης Καλαμώνα-Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 4-1

Πολύ μεγάλη νίκη σημείωσε ο Καλαμώνας απέναντι στον Ξηροπόταμο τον οποίο και κέρδισε με σκορ 4-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 24′ με σκόρερ τον Πάνο. Τρία λεπτά μετά ο Ξηροπόταμος κέρδισε πέναλτι όταν ο Τσιάρας ανέτρεψε τον Ιωαννίδη, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Περπερίδης γράφοντας το 1-1. Στο 38′ ο Ιωαννίδης σημείωσε το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους, με το 2-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ξηροπόταμος πίεσε για την ισοφάριση ενώ είχε και δοκάρι με τον Εξουζίδη στο 58′, όμως οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να πετύχουν και τρίτο τέρμα στο 90′ ενώ στις καθυτερίσεις ο Αλαμνίδης σημείωσε και τέταρτο τέρμα γράφοντας το τελικό 4-1.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Άρης Καλαμώνα: Ματσιώρης, Παναγιώτου Τ., Ντόβας, Βουβαλίδης, Νικολαϊδης, Γεωργιάδης (88′ Δεληκωστίδης), Καγιάογλου, Αλμανίδης Θ., Ιωαννίδης (73′ Βέης), Περπερίδης (77′ Φλέγκας), Αλμανίδης Στ.

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου: Ζιάκας, Πολυχρονίδης (87′ Μουχτάρης), Κελεσίδης, Καρασαββίδης Η., Τσιάρας, Πάππος, Εξουζίδης (70′ Κούνιος), Καρασαββίδης Χ., Κιοσσές (90′ Μπαϊρακτάρης), Πάνος, Καμίδης.